Корисно

Комбинации на шминка со која нема да погрешите каде и да се појавите

Следниве 7 комбинации се одличен пример за шминка со која не можете да погрешите каде и да се појавите. 1.…

Тажно

Почина глумицата Новела Нелсон

Актерката Новела Нелсон, која глумеше во “Antwone Fisher“, “The Devil’s Advocate“, “A Perfect Murder“, почина на 77-годишна возраст. Новела се…

Невино плави

Јелена Карлеуша има нова боја на очи

Јелена Карлеуша ги изненади своите фанови со нова промена за која малкумина очекуваа. Популарната русокоса на Instagram сподели неколку фотографии,…

Екстра

Пијан фан на Бритни играше со неа на сцената

Бритни Спирс  во саботата одржа уште едн во серија концерти во Лас Вегас, и во еден момент сцената ја подели…