Екстра

Јелисавета Орашанин прв пат за бракот со Милош

Јелисавета Орашанин се омажи за Милош Теодосиќ на 25 Јуни во Белград, после неколку месечна врска. Иако во јавноста се…

Занимливости

Фејсбук со забрана за ширење лажни вести

Фејсбук објави дека ќе им забрани на компаниите и другите корисници поврзани со ширењето лажни вести да се рекламираат преку…

Серија

Миша Јанкетиќ во серијата Убиецот на мојот татко

Новото засилување на ТВ серијата Убиецот на мојот татко ќе биде актерот Михаило Миша Јанкетиќ Тој во новата сезона која…

Вести

Соња му прати јавна порака на Аца Лукас

Разводот на Аца Лукас и Соња Вуксановиќ повторно привлече големо внимание на јавноста откако познатиот пејач овој викенд е оптужен…

Браво

Вака Џеј Зи и го честита роденденот на својата сопруга Бијонсе

Бијонсе денес наполни 36 години, а сопругот поради таа причина и приреди пријатно изненадување. Џеј Зи за време на својот…

Дали е ова вистина?

Дали Путин ја официјализира врската со атлетичарката Алина Кабаева?

Поранешната руска атлетичарка Алина Кабаева во текот на појавувањето во Италија, го покажала прстенот на домалиот прст на десната рака,…

Дали ќе го купат?

Дали Иниеста ќе ја напушти Барселона?!

Моменталниот италијански шампион тргнува по фудбалерот на Барселона, чиј договор истекува идното лето. Според информациите кои ги пренесува „Тутоспорт“, се…

Делува интересно!

Погледнете го новото Renault Twingo Iconic

Renault претставија ново надополнување на серијата Twingo во облик на ново специјално издание наречено Iconic Special Edition. Базиран на Dynamique…

Ќе биде забавно..

Елен Де Џенерес премиерно утре повторно на TV екраните!

Конечно комичното шоу на Елен Де Џенерес се враќа на малите екрани со нова сезона, а премиерата  е закажана за утре (5ти) и…

Да им е со среќа!

Се шири кралското семејство, Кејт повторно бремена!

Кралското семејство денес соопшти дека војвотката од Кембриџ повторно е бремена и дека заедно со нејзиниот сопруг принцот Вилијам се…