И тоа се случува!

Италија поразена од Шпанија со 3:0!

Фудбалската репрезентација на Италија, синоќа загуби во Мадрид од Шпанија со 3:0, што е прв квалификациски пораз на Азурите по…

Да е жива и здрава!

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доби ќерка!

Еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го добија своето второ дете. Сопругата на Новак се…

Да го воведеме во Македонија!

Етикета која ни покажува кога храната е расипана!

Храната и нејзината расипливост се доста деликатни теми и не секогаш можеме лесно да процениме дали некој продукт кој го…

Интересна комбинација!

Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серија

По својата успешност во светот на модата сега Кара Делевињ зачекори во филмскиот свет, а наскоро ќе ја гледаме и…

Се е во најдобар ред!

Холивудска љубов со среќен крај!

И покрај тоа што имаа сериозни несогласувања кои дури доведоа и до поднесување на документите за развод, Џоли и Пит…