Запознајте ја жената која се нема насмеано 40 годиниЗанимливости
Бизарно

Запознајте ја жената која се нема насмеано 40 години

Тес Кристиан е 50 годишна жена која изминативе 40 години ги поминала без насмевка на лицето, намерно. Таа вели дека…

Вардар со победа над МеталургСпорт
Браво

Вардар со победа над Металург

Вардар со 32:23 го победи Металург во македонското дерби во рамките од првото коло на СЕХА лигата. Вардар покажа дека…

Инстаграм жртва на хакериМобилни и технологија
Екстра

Инстаграм жртва на хакери

Овој пат причината е проблем во еден од софтверските пакети на Instagram, кој може да се користи од страна на…

Џорџ и Амал Клуни фотографирани во ВенецијаШоу бизнис и трач
Екстра

Џорџ и Амал Клуни фотографирани во Венеција

Џорџ и Амал Клуни моментално престојуваат во Венеција, каде деновиве се одржува 74. издание на најстариот филмски фестивал. Парот беше…

Погледнете го трејлерот за новата серија На ТерапијаМузика и филм
Серија

Погледнете го трејлерот за новата серија На Терапија

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска…

Здрави грицки кои ќе ве доведат до витко телоЗдравје и Фитнес
Здраво тело - здрав дух

Здрави грицки кои ќе ве доведат до витко тело

Грицкањето помеѓу оброците често е најголемиот виновник за појавата на вишок килограми кај луѓето, а доколку се обидувате да ослабете…

По него лудуваат сите жени, но само таа го сакаше и кога беше водоводџијаШоу бизнис и трач
Љубов

По него лудуваат сите жени, но само таа го сакаше и кога беше водоводџија

Ирскиот боксер Конор Мекгрегор е тивко страдање за многу жени, и покрај мускулите и сликата на лош дечко, тој ги…

Серена Вилијамс стана мајкаШоу бизнис и трач
Честитки

Серена Вилијамс стана мајка

Серена Вилијамс се породи во петокот вечерта во болница во Вест Палм Бич, Флорида, каде што на светот донесе девојче,…

Џони Деп пред банкрот?Шоу бизнис и трач
Бизарно

Џони Деп пред банкрот?

Џони Деп го продава својот имот со месеци, заради разрушениот животен стил што го водеше во текот на годините, му…

Најживописните улици на Земјата#Убав живот
Совршени

Најживописните улици на Земјата

Додека во некои градови постојат обични и тмурни градби, некои области се збогатени со фасади во боите на виножитото што…