Цеца искрено за нејзиното престанување со кариератаШоу бизнис и трач
Екстра

Цеца искрено за нејзиното престанување со кариерата

Цеца Ражнатовиќ е на музичката сцена веќе 29 години. За тоа време стана една од најпопуларните и најуспешните пејачки на…

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евраЖивот
Вести

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евра

После долги шпекулации Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ официјално судбинското да ќе го кажат на роденденот на Наташа, на 25…

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?Музика и филм
Да или Не?

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?

Тејлор Свифт ги полни светските медиуми со нејзиниот видео запис за новата песна. А додека нејзините фанови пробуваат да ја…

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите во поплавитеШоу бизнис и трач
Секоја чест

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите во поплавите

Семејството Кардашијан се најде меѓу најголемите донатори по ужасните поплави во Хјустон и десетици други градови во Тексас по ужасните…

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 векМузика и филм
Одличен избор

Десет филмови од 2007 година кои го обележија 21 век

Некои од најкритичните и највлијателните филмови на 21 век беа создадени во 2007 година, пишува ју ес еј тудеј. Оваа…

Преработка на „Мучо денаро“од „Само Тони и две жени“!Музика и филм
Хахаха интересно!

Преработка на „Мучо денаро“од „Само Тони и две жени“!

Триото „Само Тони и две жени“ деновиве нè почести со уште една одлична преработка на македонски хит, а овој пат изборот падна…

Лео Ди Каприо донираше еден милион долари помош за жртвите од ураганот Харви!Шоу бизнис и трач
Браво за хуманоста!

Лео Ди Каприо донираше еден милион долари помош за жртвите од ураганот Харви!

По примерот на многу познати така и актерот Леонардо ди Каприо,своите еден милион долари ги донираше на жртвите од страшниот…

Вејн Руни приведен во полиција!Спорт
Па и тој е човек!

Вејн Руни приведен во полиција!

Вејн Руни, поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Англија,  бил уапсен поради возење во алкохолизирана состојба во близина на својот…

Каква трансформација направила Амбер Роуз?Шоу бизнис и трач
Kaква трансформација...

Каква трансформација направила Амбер Роуз?

Замислете дека никој не ја препознал и Амбер Роуз минала речиси незаблежана на црвениот тепих, а промената на изгледот е…

„Небо“ – нов контаверзен спот од Сара МејсМузика и филм
Одличен come back !

„Небо“ – нов контаверзен спот од Сара Мејс

Сара Мејс непосредно пред својата свадба неуморно работеше и на еден провокативен начин ги скрши границите на конвенционалното со спотот…