Луксузна подморница од Aston MartinЗанимливости
Врв

Луксузна подморница од Aston Martin

Брендот Aston Martin кој не асоцира на луксузни автомобили, овој пат има развиено концепт за луксузна подморница наречена Проект Нептун.…

Сексипилот на Емили Ратајковски во гламурозен златен фустанУбавици
Убавица..

Сексипилот на Емили Ратајковски во гламурозен златен фустан

Модната недела во Париз беше идеалното место за сите селебрети го покажат своето најдобро светло, а дефинитивно Емили Ратајковски  го…

Хамилтон стартува од пол позиција утре во Малезија!Спорт
Среќно!

Хамилтон стартува од пол позиција утре во Малезија!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата во утрешната трка за ГН на Малезија. Хамилтон најбрзиот круг…

Обама и принцот Хари се дружеа гледајќи ги игрите Инвиктус!Шоу бизнис и трач
добра дружба..

Обама и принцот Хари се дружеа гледајќи ги игрите Инвиктус!

Последниве неколку дена се одржаа игрите на Инвиктус во Торонто, каде поранешниот американски претседател, Барак Обама му се придружи на…

Сите нови функции на iPhone 8 и 8 PlusМобилни и технологија
Дали ова е врвот?

Сите нови функции на iPhone 8 и 8 Plus

Поради своите надворешни сличности направена е листа на сите нови функции со кои доаѓаат новите уреди на Iphone  кои ќе…

ФИФА го суспензираше Деле АлиСпорт
Срамота

ФИФА го суспензираше Деле Али

ФИФА му изрече казна од еден натпревар на англискиот репрезентативец Деле Али. Деле Али, казната ја заработи за непристојното однесување…

Кајли Џенер поради бебето ќе мора да се откаже од своите напумпани усни?Шоу бизнис и трач
Шокантно

Кајли Џенер поради бебето ќе мора да се откаже од своите напумпани усни?

Помина веќе недела дена од кога изби веста дека 20 годишата Кајли Џенер е бремена. Официјална потврда сеуште не сме…

Крадецот кој ја ограби Ким Кардашијан во Париз и напиша писмоШоу бизнис и трач
Вести

Крадецот кој ја ограби Ким Кардашијан во Париз и напиша писмо

Помина година дена од кога Ким Кардашијан претрпе голема траума во текот на вооружен грабеж во Париз. Виновниците за среќа…

Еве колку заработува Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Екстра

Еве колку заработува Јелена Карлеуша

Членовите на жирито на Ѕвездите на Гранд на снимањето на новите епизоди имаа интересен разговор за заработувачката на настапите. Јелена…

Излишни се зборови, погледнете го Huracan Super Trofeo EVOАвто-мото
врв!

Излишни се зборови, погледнете го Huracan Super Trofeo EVO

Има луѓе на кои што парите не им се проблем, па често ги менуваат своите автомобили за тркачки со кои…