Еве што има да каже Анастасија Ражнатовиќ за шоуто Твоето лице звучи познатоШоу бизнис и трач
Екстра

Еве што има да каже Анастасија Ражнатовиќ за шоуто Твоето лице звучи познато

Во Србија од неодамна одекна вест дека Анастасија Ражнатовиќ добила неверојатна понуда да биде дел од шоуто Твоето лице звучи…

Која е вистинската причина за караницата помеѓу Јелена Карлеуша и Северина?Шоу бизнис и трач
Караница

Која е вистинската причина за караницата помеѓу Јелена Карлеуша и Северина?

Караницата меѓу Северина и Јелена Карлеуша не престанува да ја интересра јавноста. Нивниот однос значајно се заледи откако МЦ Сајси…

6 работи кои престануваат да не интересираат после 30титеЗанимливости
Интересно

6 работи кои престануваат да не интересираат после 30тите

30тите години се тие кои се менуваме од корен и престануваме да се грижиме за работите кои во 20тите константно…

Марија Каран не се враќа во СрбијаШоу бизнис и трач
Екстра

Марија Каран не се враќа во Србија

Откако со години не беше на српската сцена, обидувајќи се да направи кариера во Америка, Марија Каран ќе се појави…

Ријад Марез дел од Барселона?Спорт
Добар избор!

Ријад Марез дел од Барселона?

Ријад Марез слета во Барселона и до крајот на денот ќе стане нов фудбалер на Барса, потврдија каталонските медиуми. Играчот…

Спремете се за новата македонска серија „Инсајдер“Музика и филм
Koнечно нешто добро..

Спремете се за новата македонска серија „Инсајдер“

„Инсајдер“ е социјално ангажирана телевизиска серија во која раскажува приказни од секојдневието на една новинска редакција.  Дејствието временски е претежно…

Ariel ќе понуди електричен автомобил од 1200 коњски силиАвто-мото
Браво!

Ariel ќе понуди електричен автомобил од 1200 коњски сили

Англискиот производител на спортски автомобили Ariel објави планови за креирање на хипер-автомобил со „ултра-високи перформанси“, кој моментално се развива под…

Како Дајнерис и Џон Сноу ја доживеаа секс сцената?!Музика и филм
Интересни прашања!

Како Дајнерис и Џон Сноу ја доживеаа секс сцената?!

Дефинитивно хит серија на универзумот е „Game of Thrones“, а страста на гледачите за последната епизода од седмата сезона на…

Филм + фестивал = модни случувања!Мода и убавина
Секогаш гламурозни!

Филм + фестивал = модни случувања!

Започна филмскиот фестивал во Венеција кој отсекогаш освен филмски, бил и моден момент за време на кој можеме да им…

Никому не е јасно како функционира People You May Know на FacebookМобилни и технологија

Никому не е јасно како функционира People You May Know на Facebook

Многу од нас ги доживеале тој чуден моменти кога луѓето во People You May Know на Facebook кога ќе видат…