10 омилени туристички дестинации во ГерманијаЗанимливости
Вреди да се посети

10 омилени туристички дестинации во Германија

Странските туристи во Германија би можеле да гласаат оваа година за нивните најомилени дестинации. Оваа година, за прв пат, катедралата…

Еве зошто Серси и Брон никогаш не се појавуваат во заеднички сцениШоу бизнис и трач

Еве зошто Серси и Брон никогаш не се појавуваат во заеднички сцени

Многу ѕвезди од популарната серија Game of Thrones се состанаа за првпат само во понеделникот, во последната епизода од седмата…

Костимот за капење за лето 2017 е на Криси Тајген!Шоу бизнис и трач
Сите го очекуваа ова!

Костимот за капење за лето 2017 е на Криси Тајген!

Дефинитивно летото нема да помине се додека не се изгласа најдобриот костим за лето 2017, а сметаме дека ние го…

Најсекси доктор во светот живее во БелградШоу бизнис и трач
Хот

Најсекси доктор во светот живее во Белград

Ласкава, иако неофицијална титула на највлијателните медиуми во Велика Британија, весникот Daily Daily, д-р Васили Вујовиќ (28) го именува за…

Червар го престави Халил Јагањац како дел од семејството!Спорт
Oдличен избор!

Червар го престави Халил Јагањац како дел од семејството!

Во моменти кога целото внимание е насочени кон разрешување на сите дилеми меѓу Металург и Висла за трансферот на Немања…

Бијонсе ќе помогне во родниот град после бурата Харви!Шоу бизнис и трач
Сите се повикуваат на помош!

Бијонсе ќе помогне во родниот град после бурата Харви!

Американската пејачка Бијонсе, која е родена Тексашанка, вети дека ќе му помогне на нејзиниот роден град Хјустон што е погоден…

Кои се цените за натпреварите за ЛЕ?Спорт
Се опаметија!

Кои се цените за натпреварите за ЛЕ?

Стручниот табор на Вардар денес го објави начинот за добивање влезници за натпреварите од Лигата на Европа. Од 1ви септември…

Амбер Рос со нова фризураШоу бизнис и трач
Нов имиџ

Амбер Рос со нова фризура

Амбер Рос и 21 Саваж прв пат се појавија на црвениот килим, на доделување на MTV музичките награди, каде што…

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографииЖивот
Екстра

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографии

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографии и со тоа го покажа својот талент, кој во минатото многу го критикуваа,…

Кортни Кардашијан објави фотографии во секси костим за капењеШоу бизнис и трач
Слики

Кортни Кардашијан објави фотографии во секси костим за капење

Кортни Кардашијан ги почасти своите фанови на Инстаграм со тоа што објави фотографија во костим за капење. Реалити ѕвездата покажа…