Постојат две доби во кога луѓето се најсреќниЗанимливости

Постојат две доби во кога луѓето се најсреќни

Од лондонскиот колеџ, „London School of Economics and Political Science“, решиле да направат истражување кое открива дека во животот постојат…

Блогерка обвинета за споделување лажни фотографииЗанимливости
На лагата и се кратки нозете

Блогерка обвинета за споделување лажни фотографии

Блогерката Амелија Лиана е обвинета дека споделува лажни фотографии од места кои не изгледаат така во реалноста. Ова го забележаа…

Погледнете како се снимаше последната епизода од најгледаната серија Game of ThronesМузика и филм
Ги сруши сите рекорди

Погледнете како се снимаше последната епизода од најгледаната серија Game of Thrones

Седмата сезона на популарната серија Game of Thrones заврши со многу нови откриени информации, но содржеше и долгоочекувана средба што…

Наташа Беквалац тајно се венча?Шоу бизнис и трач
Слика

Наташа Беквалац тајно се венча?

Наташа Беквалац и нејзиниот избраник Лука Лазукиќ наскоро ќе станат родители на мало девојче, па одлучија да се венчаат пред…

Запознајте ја двојничката на Кери БредшоуЗанимливости
Интересно

Запознајте ја двојничката на Кери Бредшоу

Кога Ден Клеј од Њујорк се преправи во познатата Кери Бредшоу од серијата Сексот и Градот, несвесно за неколку месеци…

Продолжи со насмевка да оди иако и испаднаа градите на модната пистаЗанимливости
Шокантно

Продолжи со насмевка да оди иако и испаднаа градите на модната писта

Манекенката Фабиану Замбрано доживеа непријатна ситуација на неодамнешниот избор за Мис Венецуела. Убавицата имаше проблем со костимот за капење кој…

Емина Јаховиќ: Лимунада ќе стане интернационален хитМузика и филм
Екстра

Емина Јаховиќ: Лимунада ќе стане интернационален хит

Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ од неодамна ја претставија заедничката песна Лимунада, која за кратко време стана голем хит на…

Погледнете го видео записот за новата песна на Тејлор СвифтМузика и филм
Видео запис

Погледнете го видео записот за новата песна на Тејлор Свифт

Новата песна на Тејлор Свифт, Look what you made me do, никој не го остави рамнодушен, а истото важи и…

7 совети за нега и убавина на вашите нокти!Мода и убавина
Вреди да пробаме..

7 совети за нега и убавина на вашите нокти!

Природното е она што е најдобро и најубаво за нас, а старте дефинитивно го знаат тоа, па доказ за тоа…

Ким Кардашијан како прва дама на Америка!Шоу бизнис и трач
Секој сака да е прва дама!

Ким Кардашијан како прва дама на Америка!

По многуте провокативни фотосесии овој пат Ким Кардашијан ја гледаме во друго издание, и тоа не било какво туку како…