Погледнете го новиот Mercedes S-Class CabrioАвто-мото
Вистински луксуз

Погледнете го новиот Mercedes S-Class Cabrio

Пред премиерата на претстојниот франкфуртски Саем за автомобили Mercedes објави “тизер” видео од рестилизираниот кабриолет од престижната S-Class. И исто…

Хамилтон денес најбрз на трката во Белгија!Спорт
Одлична трка!

Хамилтон денес најбрз на трката во Белгија!

Британецот, Луис Хамилтон сега е на само седум поени негатива од Фетел откако забележа победа во трката за ГН на…

Чак Норис преживеал два инфаркта за еден час!Шоу бизнис и трач
Нека му е со лесно!

Чак Норис преживеал два инфаркта за еден час!

За жал познатиот актер Чак Норис за неполн час преживал два срцеви удари и тоа првиот срцев удар го доживеал…

Се што е забрането е слатко, така и трејлерот за „Tulip Fever“ (ВИДЕО)Музика и филм
Има и зошто..

Се што е забрането е слатко, така и трејлерот за „Tulip Fever“ (ВИДЕО)

Трејлерот за филмот „Tulip Fever“ само што беше објавен веднаш доби забрана за емитување на ТВ само поради секс сцените. Во…

Енди Мареј се откажа од УС Опен!Спорт
Здравјето пред се!

Енди Мареј се откажа од УС Опен!

Британскиот тенисер Енди Мареј со мало незадоволство соопшти дека поради повреда на колкот се повлекува од овогодинешниот УС Опен. –…

Брзи и лесни фризури за кратка коса на МилабуМода и убавина

Брзи и лесни фризури за кратка коса на Милабу

Потребно е да знаете дека доколку имате кратка коса вашите опции за стилизирање на косата не се ограничени само поради…

Каква фризура ви прилега според обликот на лицетоЗанимливости
Корисно

Каква фризура ви прилега според обликот на лицето

Наместо да размислувате во кој салон да закажете потстрижување, внимателно погледнете го обликот на вашето лице во огледало и констатирајте…