Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успехЖивот
Слатко

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успех

Ана Николиќ се породи пред три недели, кога на свет ја донесе ќерката Тара, а денес со јавноста прв пат…

Откриени деталите за венчавката на Наташа Беквалац и Лука ЛазукиќШоу бизнис и трач
Венчавка

Откриени деталите за венчавката на Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ

Иако од неодамна изјави дека не планира повторно да се венча, Наташа Беквалац сепак ќе го каже судбинското ДА на…

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есенЖивот
Мода

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есен

Есента 2017 година ќе биде одбележана со впечатливи детали, како и ретро дезени кои го истакнуваат минатото и модата од…

Maserati GranLusso 2018Авто-мото
Moќно совршенство!

Maserati GranLusso 2018

Maserati за 2018 година ја освежи својата луксузна лимузина која отсега ќе има GranLusso додаток во името. Моделот кој во значителна…

Уживајте во Мадрид и посетете го новиот “бар за дремка”Занимливости
Баш креативно!

Уживајте во Мадрид и посетете го новиот “бар за дремка”

Она што дефинитивно на сите ни е потребно е “бар за дремка” во кој е возможно кратко да дремнете и…

Спремете 999 долари и во рака го имате новиот iPhone 8!Мобилни и технологија
Дали би го купиле?

Спремете 999 долари и во рака го имате новиот iPhone 8!

Новиот iPhone 8 како што наведува Њујорк Тајмс,којшто би требало да биде претставен веќе следниот месец ќе чини импресивни 999…

Слушнете ја новата песна на Тејлор Свифт!Музика и филм
Дали ви се допаѓа?

Слушнете ја новата песна на Тејлор Свифт!

Тејлор Свифт како што вети, ја објави својата нова песна која го носи насловот „Look What You Made Me Do“ и…

Мејвис Л. Ванкзик доби 759 милиони долариЖивот

Мејвис Л. Ванкзик доби 759 милиони долари

Играч на лотарија од сојузната држава Масачусетс, доби 759 милиони долари откако во синоќешното извлекување погоди џекпот на „Пауербол“, второ…

Шампионскиот Вардар ги доби своите противници!Спорт
Наше, а светско!

Шампионскиот Вардар ги доби своите противници!

По историскиот успех и пласманот во групната фаза во Лигата на Европа, македонскиот шампион доби силни противници на денешната ждребка…