Што го очекува утре Вардар на „Шукру Сарачоглу“?Спорт
Напред Вардар!

Што го очекува утре Вардар на „Шукру Сарачоглу“?

Чедомир Јаневски на прес-конференција во Истанбул пред утрешниот реванш натпревар со Фенербахче на „Шукру Сарачоглу“, потенцираше дека „црвено-црните“ ќе почнат…

Марк Волберг е најплатениот актер на светот!Музика и филм
Aлал да му е!

Марк Волберг е најплатениот актер на светот!

Марк Волберг,покрај титулата на еден од најпопуларните светски актери, тој е прогласен и за најплатен актер со заработка од 68…

Фондацијата „Џорџ и Амал Клуни” додели грант од 1 милион долариШоу бизнис и трач
Хуманоста пред се!

Фондацијата „Џорџ и Амал Клуни” додели грант од 1 милион долари

Јужниот правен центар за сиромаштија соработува со Фондацијата „Клуни за правда“ за да го засилат капацитет за борба против групите…

“Thirty Seconds To Mars” со нов сингл!Музика и филм
Like!

“Thirty Seconds To Mars” со нов сингл!

Пејачот и актер Џеред Лето заедно со својата група “Thirty Seconds To Mars”, го претставуваат својот прв сингл од новиот,…

Парижани спремаат уште едно засилување!Спорт
Нема стоп!

Парижани спремаат уште едно засилување!

ПСЖ е еден од најактивните клубови во текот на летниот преоден рок, а после трансфер бомбата на Нејмар, Парижани немаат…

Николија објави прва фотографија од својата ќеркичкаШоу бизнис и трач
Слатко

Николија објави прва фотографија од својата ќеркичка

Николија и Реља станаа родители во септември минатата година. Славните родители меѓутоа својата ќерка ја држат што подалеку од очите…

Бијонсе воодушеви со својата фигураШоу бизнис и трач
Браво

Бијонсе воодушеви со својата фигура

Бијонсе уште еднаш ја покажа својата завидна фигура после породувањето во тесен црвен фустан со голи рамена. Популарната пејачка  не…

Алекс Родригез и Џенифер Лопез заедно боксуваат во теретанаШоу бизнис и трач
Слатко

Алекс Родригез и Џенифер Лопез заедно боксуваат во теретана

Алекс Родригез објави видео снимка на својот Инстаграм налог, каде заедно со својата поубава половина Џенифер Лопез ужива во боксирањето…

10 најскапи пластични операции на познатитеШоу бизнис и трач
Дали се исплати?

10 најскапи пластични операции на познатите

Во продолжение Ви ги претставуваме најинтересните и најскапи естетски корекции: Blake Lively – 7.300 долари Оваа актерка со помош на…

Морган Фримен добитник на наградата за животно делоЖивот
Заслужена

Морган Фримен добитник на наградата за животно дело

Американскиот актер Морган Фримен ќе добие награда за животно дело на Американската асоцијација на филмски актери (САГ), објавија во вторникот.…