Следете ги овие совети и направете провокативна фоткаЗанимливости

Следете ги овие совети и направете провокативна фотка

Доколку сакате да направите провокативна фотка, следете ги следните совети: 1. Одберете секси амбиент. Бадијала ви е и фотографија во…

Поправете ги овие грешки и оставете добар впечатокЗанимливости

Поправете ги овие грешки и оставете добар впечаток

За кратко време, можеме да направиме многу позитивни или негативни гестикулации. Потребни се само неколку секунди за да добиете или оставите…

Прстени со најубавите градовиЗанимливости

Прстени со најубавите градови

Ola Shekhtman е млада жена која пораснала во Сибир, а отсекогаш сакала да го истражува светот. По посетата на Лондон и…

Телефон со супер перформанси- Alcatel U5 4GМобилни и технологија
Интересна понуда..

Телефон со супер перформанси- Alcatel U5 4G

Аlcatel U5 е дизајниран за сите оние кои имаат потреба од добар смартфон кој е лесен за користење и ги…

Маргот Роби непрепознатлива во улогата на Елизабета IМузика и филм
Aлал да и е!

Маргот Роби непрепознатлива во улогата на Елизабета I

Маргот Роби е прав професионалец кога е во поглед нејзината работа па уште еднаш ни докажа дека може навистина да…

Раиконен повторно со Ферари!Спорт
Паметен избор!

Раиконен повторно со Ферари!

Познатата фирма на Ферари објави дека го продолжиле договорот со Кими Раиконен до крајот на 2018 година. Во соопштението од…

Како изгледа Бијонсе по породувањето со близнаци?Шоу бизнис и трач
Таа секогаш изгледа супер!

Како изгледа Бијонсе по породувањето со близнаци?

Иако пред само два месеци славната поп дива Бијонсе ги роди близнаците Руми и Сира, веќе со фотки кои ги…

Никол Шерцингер го служеше Димитров во приватен авион!Шоу бизнис и трач
Права домаќинка!

Никол Шерцингер го служеше Димитров во приватен авион!

Преубавата позната пејачка Никол Шерцингер  овој пат се најде во улога на стујардеса и го служеше својот партнер, Григор Димитров.…

Нов тренд за истакнување на очитеЖивот
Мода

Нов тренд за истакнување на очите

“Smokey eyes” со години владееше на мејкап сцената, но се чини дека неговото време помина и дека конечно доби достоен…

Таа е најомразената жена на ИнстаграмШоу бизнис и трач
Занимливости

Таа е најомразената жена на Инстаграм

Од кога го освои срцето на светскиот плејбој, манекенката Ариадна Гутиерез е на листата на најомразени жени на социјалните мрежи.…