„Каталонците“ го промовираа Паулињо!Спорт
Ново засилување!

„Каталонците“ го промовираа Паулињо!

Паулињо добива нова шанса да се докаже на европската фудбалска сцена откако „Каталонците’ решија да му укажат голема доверба и…

Погледнете го новиот Nokia 8Мобилни и технологија
Дали би го купиле?

Погледнете го новиот Nokia 8

После неколку уреди од ниската и средната класа, HMD Global конечно го претстави својот прв телефон од високата класа, по преземањето…

Aнгелите на Victoria’s Secret ги покажаа задницитеУбавици
Едноставно совршени

Aнгелите на Victoria’s Secret ги покажаа задниците

Што и да облечат, моделите на Victoria’s Secret, прават тоа да изгледа неверојатно добро, a тоа се докажа со последната…

Селма Хаек со својата животна сторија во „Едит“Шоу бизнис и трач
Таа е секако прекрасна!

Селма Хаек со својата животна сторија во „Едит“

На насловната страна на најновото издание на магазинот „Едит“ се најде преубавата Селма Хаек која во својата сторија пропратена со…

Ема Стоун е најплатената актерка за 2017 годинаМузика и филм
Си ги заслужила!

Ема Стоун е најплатената актерка за 2017 година

 28-годишната актерка Ема Стоун се здобила со првото место на листата најплатени актерки за 2017 година со заработка од неверојатни…

8 причини зошто мајката е нашиот најдобар пријателЖивот
Занимливости

8 причини зошто мајката е нашиот најдобар пријател

Таа нас не донесе на овој свет и не водеше низ животот – бидејќи една е мајка! Ова се 8…

Мадона го заборави текстот на сопствената песнаЗанимливости
Екстра

Мадона го заборави текстот на сопствената песна

Кралицата на поп музиката Мадона, го прослави својот 59 родеден, споделувајќи на Инстаграм видео во кој го пее својот хит…

Милица Тодоровиќ драстично го промени изгледотШоу бизнис и трач
Да или не?

Милица Тодоровиќ драстично го промени изгледот

Кога ќе помислите на Милица Тодоровиќ првата асоцијација ви е сигурно нејзината бујна, долга, плава коса. Фризурата не ја менуваше…

Аца Лукас итно хоспитализиран во текот на вечертаШоу бизнис и трач
Шокантно

Аца Лукас итно хоспитализиран во текот на вечерта

Фолк пејачот Аца Лукас итно е хоспитализиран пред настапот кој вчера требаше да се одржи во една дискотека. Непосредно пред…

Облека која делува професионалноМода и убавина

Облека која делува професионално

Најголемиот дел од денот го поминуваме со часови на работа, па затоа треба да вложиме време и напор во изнаоѓањето…