Жељко Самарџиќ го промени својот физички изгледШоу бизнис и трач
Да или не?

Жељко Самарџиќ го промени својот физички изглед

Популарниот пејач Жељко Самарџиќ веќе 30 години е на музичката сцена. За сите овие години ретко го менуваше својот изглед,…

Погледнете ги овие фотографии кои се пародија на една фитнес блогеркаФото Стории
Смешно

Погледнете ги овие фотографии кои се пародија на една фитнес блогерка

Ненадејната популарност на девојката на ова момче, му помогна да се инспирира за серија на комични фотографии кои го воодушевиа…

5 модни трендови кои го расипуваат вашиот изгледЖивот
Мода

5 модни трендови кои го расипуваат вашиот изглед

Кога е во прашање модниот стил, не постои правилно и погрешно. Може да се определите да изгледате класично, панк, модерено,…

Нов тренд кај женитеМода и убавина

Нов тренд кај жените

Пред неколку дена BoDivas компанијата од Токио претстави необично парче на накит наречен beachtail. Crotch charms? No thanks! 🤢#crotchcharms #dangle #talkofthetown…

На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладоЗдравје и Фитнес
Браво

На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладо

Сите имаме мали тајни со помош на кои изгледаме помладо. На овие жени многу добро им оди да изгледаат помладо,…

Фудбалерите на Фенербахче пристигна во Скопје!Спорт
Напред Вардар!

Фудбалерите на Фенербахче пристигна во Скопје!

Фудбалерите на Фенербахче пристигнаа во Скопје подготвени за утрешниот мегдан со Вардар, прв од двомечот за пласман во фазата по…

Samsung со најава за Galaxy Note 8Мобилни и технологија

Samsung со најава за Galaxy Note 8

Иако на почетокот од годината многумина се сомневаа дека Samsung воопшто ќе продолжи со Note линијата на смартфони, сега знаеме…

Адријана Лима заљубена од глава до пети во Метин Хара!Шоу бизнис и трач
Баш се слатки

Адријана Лима заљубена од глава до пети во Метин Хара!

Како што не информира Glossy, една од најубавите земји на светот, Адријана Лима, по разводот од Марко Јариќ имаше неколку…

Металург и Висла со заеднички договор за Обрадовиќ!Спорт
Нека му е со среќа!

Металург и Висла со заеднички договор за Обрадовиќ!

Српскиот ракометар Немања Обрадовиќ поради обврски кон македонскиот вицешампион Металург не можеше официјално да го засили полскиот клуб Орлен Висла…

Даниел Крег повторно во улогата на Бонд!Музика и филм
Заслужено!

Даниел Крег повторно во улогата на Бонд!

Во 25-от филм за Бонд, Даниел Грег повторно ќе се јави го флавната улога и тоа го потврди на гостување на шоуто…