Како се снаоѓа Нејмар во ПСЖ?Спорт
Талент си е талент!

Како се снаоѓа Нејмар во ПСЖ?

Бразилецот Нејмар имаше одличен деби натпревар за ПСЖ на вчерашниот натпревар против екипата на Гинамп. Парижани славеа со 3:0 во…

2018 Porsche MacanАвто-мото
Која верзија е поубава?

2018 Porsche Macan

Porsche го подготвува новиот Cayenne модел за офанзива на SUV пазарот кој треба да се појави на крајот на годинава,…

Фустан од  30 милиони долари!Мода и убавина
Преголема цена, зар не?

Фустан од 30 милиони долари!

Фаизали Абдула, малезискиот дизајнер пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан…

Погледнете го SMALT – паметниот соларникЗанимливости
Дали би го купиле?

Погледнете го SMALT – паметниот соларник

Светот на технологијата е толку многу развиен што има навлезено во предметите кои ги користиме во секојдневието, па покрај „паметните“…

Coldplay ќе го изведе првиот виртуелен концерт!Музика и филм
Доста интересно!

Coldplay ќе го изведе првиот виртуелен концерт!

Британската група Coldplay ќе ги израдува своите фанови со иновативен концерт, со настан кој е прв од ваков вид и ќе…

Познатата комичарка го воодушеви интернетот со нејзините имитацииЗанимливости
Смешно

Познатата комичарка го воодушеви интернетот со нејзините имитации

Селесте Барбар е австралиска комичарка која е позната по своите пресмешни имитации на Инстаграм фотографии на големите женски ѕвезди на…

Ана Николиќ ги сподели првите впечатоци за ќерката ТараФото Стории
Слатко

Ана Николиќ ги сподели првите впечатоци за ќерката Тара

Ана Николиќ минатата недела ја донесе на свет својата ќерка Тара, а таа и нејзиниот сопруг Раста сега со светот…

Еве како изгледа девојката на Саша КовачевиќШоу бизнис и трач
Врска

Еве како изгледа девојката на Саша Ковачевиќ

Саша Ковачевиќ веќе три месеци ја крие својата девојка, некогашната мисица Зорана Тасовац од очите на јавноста. Во врска се…

Емина Јаховиќ даде 20 000 евра за крстарењеШоу бизнис и трач
Екстра

Емина Јаховиќ даде 20 000 евра за крстарење

Емина Јаховиќ реши да го искористи годишниот одмор до максимум, па така за крстарење плати 20 000 евра. Како дозна…

Кајли го прослави својот 20ти роденденШоу бизнис и трач
Журка изненадување

Кајли го прослави својот 20ти роденден

Кајли Џенер го прослави својот 20ти роденден со семејството и со своите најблиски пријатели, иако во прашање беше помал број…