Стампедо за лежалкиЗанимливости
Откачено

Стампедо за лежалки

Недостатокот на лежалки го уништи одморот на едно семејство кое плати 3.325 евра. Стефани Монкс, Роберт Бејли и нивните две…

Напиток кој ќе ви ја исчисти белите дробови од токсиниЗдравје и Фитнес
За пушачи и поранешни пушачи

Напиток кој ќе ви ја исчисти белите дробови од токсини

Ако сте пушач или поранешен пушач, вашите бели дробови се веројатно под влијание на токсините од цигарите. За да ги…

Бијонсе ја покажа совршената фигураШоу бизнис и трач
Блеска

Бијонсе ја покажа совршената фигура

Само два месеци по раѓањето на близнаците Сир и Руми, Бијонсе огјави фотографија од нејзината предобра постпородилна фигура. Со искинат…

Сара има 26 години, а никој не и веруваЖивот
Судбина

Сара има 26 години, а никој не и верува

Сара Гертс е модел, но на само 10 години и е дијагностицирана ретка болест на сврзното ткиво, поради што нејзиното…

Оваа фризура ќе биде хит есенваМода и убавина

Оваа фризура ќе биде хит есенва

За боб веќе имаме слушнато, а оваа есен ни доаѓа неговата надоградена варијанта: лоб. CHOPPED ? I can't be the…