„Coca-Cola Активна зона“ и за ГостиварциЗдравје и Фитнес
Coca-Cola браво!

„Coca-Cola Активна зона“ и за Гостиварци

 Ново место за спорт и рекреација во Гостивар Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca-Cola и Пивара…

Ова е најкраткиот лет во светотЗанимливости

Ова е најкраткиот лет во светот

На врвот на Шкотска, жителите и посетителите можат да го доживеат најкраткиот лет на светот, кој во просек трае 90…

Џорџина навали на РоналдоШоу бизнис и трач
Машала

Џорџина навали на Роналдо

Еден од најинтригантните шоубиз парови реши целосно да се опушти и отпатува на Ибица. И наместо плажа, Кристијано Роналдо и…

(Видео) Ова е најкраткото интервју во историјатаЗанимливости
Мора да го гледате

(Видео) Ова е најкраткото интервју во историјата

Во последно време во Австралија се повеќе се зборува за легализација ан геј браковите. На таа тема разговарале и водителот…

Сергеј Самсоненко ја кажа причината поради која заминува од Вардар!Спорт
Јавноста во шок!

Сергеј Самсоненко ја кажа причината поради која заминува од Вардар!

Сергеј Самсоненко првиот човек на Вардар, на големо изненадување на јавноста потврди дека се повлекува од семејството Вардар. Големиот инвеститор…

Надал загуби од 18 годишно момче!Спорт
Пропушти шанса да биде прв!

Надал загуби од 18 годишно момче!

Денис Шаповлов 18 годишно момче со пресврт го победи фаворитот Рафаел Надал на турнирот во Монтреал. Рафаел Надал можеше да…

Како не сме го приметиле ова досега?Занимливости

Како не сме го приметиле ова досега?

Без Дизни цртаните филмови тешко можеме да го замислиме животот, многу од нив и напамет знаеме колку пати сме ги…

Џејмс Марсден во новата реклама на Hugo BossМода и убавина
Згоден

Џејмс Марсден во новата реклама на Hugo Boss

Новата кампања на брендот Hugo Boss за есен-зима 2017 е наречена “Own Your Journey”, a главната ѕвезда на кампањата е…

Емина и Милица ја ископираа Парис ХилтонШоу бизнис и трач
Шокантно

Емина и Милица ја ископираа Парис Хилтон

Пејачките Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ инспирација за одредени кадри од новиот спот пронајдоа во туѓ спот. Пред некој ден…