Кардашијан слават 10години постоењеШоу бизнис и трач
Скандали

Кардашијан слават 10години постоење

Во септември се одбележуваат десет години откако светот постана опседнат со семејството Кардашијан. Мајка, татко и шест деца постанаа планетарно…

Галија во Камп ЛивадиштаНастани
10.08.2017

Галија во Камп Ливадишта

ЕЛЕМ ТУРС Ви го претставува најдобриот музички бенд ГАЛИЈА овој пат во КАМП ЛИВАДИШТА!!  Најдоброто пристигнува, конечно, и кај нас! …

Ријана има тиркизна косаШоу бизнис и трач
Нова промена

Ријана има тиркизна коса

Ријана се смета за модна икона, баш поради тоа не не чуди што ризикува кога е модата во прашање. Сето…

„Despacito“ со нов рекорд: Спотот надмина 3 милијарди прегледи!Музика и филм

„Despacito“ со нов рекорд: Спотот надмина 3 милијарди прегледи!

Песната на Фонски „Despacito“ дефинитивно е хитот на летото, а и на годината! Музичкиот спот на оваа песна на Луис…

Веројатни состави: Реал Мадрид и Манчестер ЈунајтедСпорт

Веројатни состави: Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

По вчерашните тренинзи на двата гиганти, веќе се познати стартните состави за вечерашниот спектакл на „Телеком арената“ во Скопје. Реал…

Ким откри која фотографија не би ја објавила на инстаграмШоу бизнис и трач
Се случува

Ким откри која фотографија не би ја објавила на инстаграм

Дури и Ким Кардашијан има моменти кога се покајува за некоја објавена фотографија на Instagram. Од 3000 фотографии изборот падна…

Џеј Ло во креација на српска креаторкаМода и убавина
Згодна

Џеј Ло во креација на српска креаторка

 Џенифер Лопез се појави на гламурозна венчавка во Њу Јорк. Изгледаше толку убаво што успеа да ја засени и невестата.…

Црн напиток кој ќе ги намали вишок килограмитеЗдравје и Фитнес
Хит ова лето

Црн напиток кој ќе ги намали вишок килограмите

Црниот напиток во чаша е најдобар сојузник во борбата со вишокот килограми. Црната лимунада изгледа чудно, но е многу здрава,…