Дали Galaxy Note 8 ќе почне да се продава од 15 септември?Мобилни и технологија
Секако сме во исчекување..

Дали Galaxy Note 8 ќе почне да се продава од 15 септември?

Samsung отсекогаш малку каснел со продажбата на смартфоните од високата класа, а така најверојатно ќе биде и со Galaxy Note…

Погледнете го новиот Mk8 Rolls-Royce PhantomАвто-мото
Моќен автомобил

Погледнете го новиот Mk8 Rolls-Royce Phantom

Не се случува често да Rolls-Royce претстават сосема нов автомобил, a сега e направен исклучок со 8-ма генерација на моделот…

Неутралната фан зона на плоштад „Македонија“ официјално е отворена за сите!Спорт
Oдлична замисла!

Неутралната фан зона на плоштад „Македонија“ официјално е отворена за сите!

Денес со почеток во 11.00 часот на плоштад „Македонија“ и официјално се отвори „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје…

Пиволенд 2017 започнува денес на Скопското кале!Настани
Oдиме!

Пиволенд 2017 започнува денес на Скопското кале!

Традиционалната манифестација „Пиволенд 2017“ започнува вечерва на скопското Кале и ова е десетто јубилејно издание на фестивалот кое ќе трае…

Како ќе се справат со тропските горештини фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал МадридСпорт
Добродојдовте во пеколот!

Како ќе се справат со тропските горештини фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид

Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе го одиграат одлучувачкиот натпревар во неподнослива жештина, пишуваат светските медиуми. Манчестер Јунајтед слетуваат на…

(ФОТО) Кристијано Роналдо потврди на социјалните мрежи дека доаѓа во СкопјеСпорт

(ФОТО) Кристијано Роналдо потврди на социјалните мрежи дека доаѓа во Скопје

Кристијано Роналдо доаѓа во Скопје, Кристијано и ќе биде дел од спектаклот на „Филип Втори“ Арената.   Големиот Роналдо на…

Кендал Џенер ги разочара конобаритеШоу бизнис и трач
Нема бакшиш

Кендал Џенер ги разочара конобарите

Кендал Џенер во петокот посети еден локал во Њу Јорк каде често пие кафе со пријателките Хејли Балдуин и Бела…

Ова се најплатените комичари во светотШоу бизнис и трач
Добри заработки

Ова се најплатените комичари во светот

Од сите работи кои се сменија во комедијата од деведесетите години, една остана иста – Џери Сајнфелд и понатака прави…

Најлоши филмови во историјата на интернет критикитеМузика и филм
Клуб нула бодови

Најлоши филмови во историјата на интернет критиките

Најлошото што може да се случи на еден филм е да заврши во „клубот нула проценти“ на сајтот Rotten tomatoes. Ако некој…

Оваа глумица изгледа како да има 30 годиниШоу бизнис и трач
Неверојатно

Оваа глумица изгледа како да има 30 години

Памела Прати е позната по својот младешки изглед, а и сама призна дека мажите мислат дека има 25 до 30…