Пет најскапи музички спотови на сите времињаМузика и филм
Легенди

Пет најскапи музички спотови на сите времиња

Некои музички спотови претставуваат начин да се привлече вниманието на луѓето да го купат или симнат нивниот албум, додека некои…

Почина ѕвездата на филмовите за Хари ПотерШоу бизнис и трач
Загуба на предобар актер

Почина ѕвездата на филмовите за Хари Потер

Ѕвездата на филмовите за Хари Потер, Роберт Харди почина во 91 година од својот живот. Харди започна да се занимава…

Џена во креација за којa зборуваат многу модни порталиШоу бизнис и трач
Жена со стил

Џена во креација за којa зборуваат многу модни портали

Џена Тејтум прошета во елегантен фустан за преку ден за кој зборуваат многу модни портали. Додека многуте жени и завидуваат…

Фановите ја навредија Мараја Кери поради нејзиниот изгледШоу бизнис и трач
Сепак не е толку лошо

Фановите ја навредија Мараја Кери поради нејзиниот изглед

Мараја Кери на својот инстаграм профил објави фотографија со своето момче, но не ни помисли дека на фановите нема да…

Места кои љубителите на Game of Thrones би сакале да ги посетат!#Убав живот
Одлична тура

Места кои љубителите на Game of Thrones би сакале да ги посетат!

Популарната серија Game of Thrones која моментално се емитува седмата сезона, во најголем дел е снимана во Европа. Порталот liligo.com состави листа…

Bijelo Dugme во Охрид на 04 августНастани
04.08 - 22:30

Bijelo Dugme во Охрид на 04 август

ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА BIJELO DUGME ВО ОХРИД! Дата: 04.08.2017 Време: 22:30 Локација: „Билјанини извори“ Охрид Драги пријатели, Задоволство…