5 модни парчиња кои не треба да ги носите за време на високите температуриЖивот
Мода

5 модни парчиња кои не треба да ги носите за време на високите температури

Покрај облеката, дополнително чуство на непријатност и жешко може да ви предизвика и накитот. Дали понекогаш ви се случило облеката…

Горди родители – Раста сподели фотографија од болницаЖивот
Честитки

Горди родители – Раста сподели фотографија од болница

Утринава добивме вест дека Ана Николиќ на свет донесе здраво девојче. Набрзо после тоа се огласи и гордиот татко Раста.…

Николина Пишек со помош на фотошоп си го намали струкот, а си ја зголеми ракатаФото Стории
Бизарно

Николина Пишек со помош на фотошоп си го намали струкот, а си ја зголеми раката

Николина Пишек последна е во низата на ѕвездите кои не им одолеаа на магијата на фотошопот. Водителката моментално престојува во…

Едита Арадиновиќ жареше и палеше на белградскиот сплавФото Стории
Секси мачкица

Едита Арадиновиќ жареше и палеше на белградскиот сплав

Групата Министерки одржа настап на белградскиот сплав Порт во средата вечер. Но, сите очи беа вперени во Едита, која пленеше…

Запознајте ја двојничката на Џиџи ХадидЗанимливости
Слики

Запознајте ја двојничката на Џиџи Хадид

Џиџи Хадид со нејзините плави очи, плава коса, и младешки црти е една од најпопуларните модели на денешнцата, но изгледа…

Девојката на Роналдо гордо позираше со трудничкото стомачеШоу бизнис и трач
Убава трудница

Девојката на Роналдо гордо позираше со трудничкото стомаче

Џорџина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, објави фотографија која ја потврди веста за бременоста. После шпекулациите за нејзината бременост, 23-годишната…

Крис Џенер изгледа презгодна и во седмата деценијаШоу бизнис и трач
Како да не е мајка на 6 деца

Крис Џенер изгледа презгодна и во седмата деценија

Крис Џенер по многу работи е посебна, па и нејзините деца многу често покажуваат колку им значи, ќерките и се…

Култната фотографија на Алберт Ајнштајн продадена за 125.000 долариЗанимливости
Вредна фотографија

Култната фотографија на Алберт Ајнштајн продадена за 125.000 долари

Анонимен купувач платил 125.000 долари за фотографијата на Алберт Ајнштајн кај што го има исплазено јазикот. За овој износ добил…

Погледнете го последното видео на Мерилин Монро пред смрттаШоу бизнис и трач
Дива

Погледнете го последното видео на Мерилин Монро пред смртта

Во почетокот на август 1962 година психијатарот Ралф Гринсон го пронајде телото на познатата глумица Мерилин Монро во нејзината спалната…

LG го најавува „најголемиот паметен телефон“Мобилни и технологија

LG го најавува „најголемиот паметен телефон“

За помалку од 24 сати откако Samsung потврди дека Galaxy Note 8 ќе има огромен екран, LG го потврди тоа…