Шерлинз Терон на премиерата на својот филм во долна облекаШоу бизнис и трач
Повторно провоцира

Шерлинз Терон на премиерата на својот филм во долна облека

Глумицата Шерлинз Терон повторно го воодушеви машкиот дел од публикта, кога прошета во секси костим под кој „ѕиркаше“ геадникот. Холивутската…

После 3Д костимот за капење, пристигна W костимот за капењеМода и убавина
Мода

После 3Д костимот за капење, пристигна W костимот за капење

Веќе некое време на Инстаграм се појавува костум за капење во кој горниот дел е многу специфичен. После трендот со…

Ви го претставуваме новиот мејкап трендМода и убавина
Нов тренд?

Ви го претставуваме новиот мејкап тренд

Збогум на моливчињата и мат кармините. Од почетокот на 2017 година поминаа неполни седум месеци, а веќе се нагледавме секакви…

Љубовта не брои за години – овие фотографии го докажаа тоаФото Стории
Љубовна приказна

Љубовта не брои за години – овие фотографии го докажаа тоа

Сите кои го погледнаа анимираниот филм UP! најверојатно беа воодушевени од прекрасната љубовна приказна на стариот пар, Карла и Ели…

Стриите и менструацијата како инспирација за уметнички делаФото Стории
Слики

Стриите и менструацијата како инспирација за уметнички дела

Иако многу жени се срамат од стриите и од други несакани промени на своето тело, младата шпанска уметнчка баш овие…

Ким Кардашијан во друштво на наводната љубовница на Џеј ЗиШоу бизнис и трач
За инает на Бијонсе

Ким Кардашијан во друштво на наводната љубовница на Џеј Зи

Откако Бијонсе и Џеј Зи одлучија да стават крај на пријателството со Кајне Вест и Ким Кардашијан, таа објави видео…

Кендал Џенер се соблече и прати порака на инстаграмШоу бизнис и трач
Зар и таа?

Кендал Џенер се соблече и прати порака на инстаграм

По стапките на својата колешка, манекенката Кендал Џенер се соблече и го покажа телото без фотошоп. i don't smoke A…

Ријана го истакна деколтето, но го сокри стомакотШоу бизнис и трач
Дали е трудна?

Ријана го истакна деколтето, но го сокри стомакот

Ријана се појави на европската премиера на филмот Valerian And The City Of A Thousand Planets во Лондон, но фустанот кој…

Куманово доби спортско-рекреативна зона – донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-ColaСпорт

Куманово доби спортско-рекреативна зона – донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Вчера во Куманово официјално беше отворена седмата „Coca-Cola Активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата…

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа воодушевување кај туриститеФото Стории
Преубаво

Делфини на црногорското крајбрежје предизвикаа воодушевување кај туристите

Германецот Мајкл Бадер кој живее и работи во Бар бил пред два дена на крстарење и успеал да сними неколку…