Колку чини албумот потпишан од Џон Ленон за неговиот убиец?Музика и филм
Суров живот!

Колку чини албумот потпишан од Џон Ленон за неговиот убиец?

Албумот кој Џон Ленон го потпишал за неговиот убиец Марк Чепмен неколку часа пред тој  да го застрела во декември 1980…

Телефон без батерија кој се полни од амбиентални радио сигналиМобилни и технологија
Браво за овој изум!

Телефон без батерија кој се полни од амбиентални радио сигнали

Нов телефон е на повидок со супер перформанси кој го развиваат тим компјутерски научници и електрични инженери од универзитетот во…

Новиот Nissan Leaf е без кочница?Авто-мото
Ви се допаѓа ли?

Новиот Nissan Leaf е без кочница?

Nissan ќе претстави нова верзија од својот електричен автомобил Leaf кон почетокот на месец септември, а со него ќе пристигне…

Лукавоста на мачките (ВИДЕО)Занимливости

Лукавоста на мачките (ВИДЕО)

Од секогаш мачките важеле за едни од најлукавите животни, а и секогаш ненаситни. Токму тоа се потврдува во ова видео…

Обамејанг се збогува од Европа!Спорт
За кого ли потпишал?

Обамејанг се збогува од Европа!

Еден од најдобрите напаѓачи во Европа минатата сезона беше Пјер-Емерик Обамејанг, поради што беше на мета на повеќе европски тимови,…