Случајно отркиен важен детал од серијата Убице мог оцаМузика и филм
Серија

Случајно отркиен важен детал од серијата Убице мог оца

Хит серијата Убице мог оца оствари незапамтена популарност на српските простори а и пошироко. Фановите не можат да ја дочекаат…

Милица Павловиќ спрема нов хит?!Музика и филм
Нов музички хит

Милица Павловиќ спрема нов хит?!

Милица Павловиќ ја воодушеви јавноста со минатогодишниот албум, па реши со исто темпо да продолжи и годинава. Се чини дека…

О.Џ. Симпсон наскоро на слобода после 9 годиниШоу бизнис и трач
Шокантно

О.Џ. Симпсон наскоро на слобода после 9 години

Некогашната ѕвезда на американскиот фудбал О.Џ. Симпсон ќе биде пуштен на условно од затворот во кој се наоѓа од 2008…

Малезија ја забрани песната Деспасито поради скандалозниот текстМузика и филм
Смешно

Малезија ја забрани песната Деспасито поради скандалозниот текст

Малезија го забрани емитувањето на најпопуларната песна на светот Деспасито поради бројните критики дека песната е не-исламска. Во земја во…

Бијонсе и Џеј Зи ставија точка на пријателството со Кање и КимШоу бизнис и трач
Расправии

Бијонсе и Џеј Зи ставија точка на пријателството со Кање и Ким

Бијонсе и Џеј Зи дефинитивно одлучија да стават точка на пријателството со Кање Вест и неговата сопруга Ким Кардашијан. Изворот…

Погледнете го новото Audi A7 2018Авто-мото
Брзо и бесно!

Погледнете го новото Audi A7 2018

Audi A7 ќе биде подновен во неговото издание за 2018, а втората генерација на овој модел ќе се појави на…

Ким Кардашијан претера со разголениот стајлингШоу бизнис и трач
Прилично невкусно..

Ким Кардашијан претера со разголениот стајлинг

Ким Кардашијан,како и многу популарни личности некогаш знаат да претераат и да откријат повеќе од тоа што треба од нив,…

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефонМобилни и технологија
Интересна замисла..

KFC и Huawei го презентираа својот прв заеднички паметен телефон

Компанијата Kentucky Fried Chicken потпиша договор со кинескиот технолошки гигант Huawei и на пазарот двете компании го пласираа нивниот прв заеднички паметен телефон по…

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”Настани
Ќе биде добра забава!

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”

Пијанистот Седрик Анриот, еден од најпознатите француски и светски џез музичари, на 28 јули својот имагинативен звук ќе го сподели…

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?Спорт
Генијалниот ум на Мурињо!

Дали Серж Орие ќе облече дрес на Манчестер Јунајтед?

Можните трансфери на Иван Перишиќ и Фабињо во Манчестер Јунајтед ќе почекаат бидејќи утрово се појави информација за новаможна аквизација на…