Нов рекорд за песната ДеспаситоМузика и филм
Браво

Нов рекорд за песната Деспасито

Песната Деспасито шест месеци по објавувањето продолжи да руши рекорди на сите полиња. Пејачот Луис Фонси најверојатно не ни можел…

Француска пејачка починала сред настап на 35 годиниШоу бизнис и трач
Жално

Француска пејачка починала сред настап на 35 години

Француската пејачка Барбара Велден падна и почина среде настап на фестивал на 35 години. Причината за смртта уште не е…

Саша Видиќ открива – Имам спиено со Цеца 10 патиШоу бизнис и трач
Шокантно

Саша Видиќ открива – Имам спиено со Цеца 10 пати

Саша Видиќ нема влакна на јазикот, па често ја шокира јавноста со своите изјави. Поради неговото интересно признание и овој…

Има 74 години и изгледа феноменалноЗдравје и Фитнес
Баба за пример

Има 74 години и изгледа феноменално

Освен што ги чува внуците, 74-годишната баба Ребека Ланас води активен живот. Таа е инстукторка по зумба, а а ја…

Дали О.Џ. Симпсон е биолошкиот татко на Клои Кардашијан?Шоу бизнис и трач
Бизарно

Дали О.Џ. Симпсон е биолошкиот татко на Клои Кардашијан?

Семејството Кардашијан отсекогаш било мета на трачеви, но ниедн трач не се задржал толку долго како оној дека Роб Кардашијан…

Дали задникот на Клои Кардашијан е вистинскиШоу бизнис и трач

Дали задникот на Клои Кардашијан е вистински

Во последно време Клои Кардашијаупорно вежбаше и го донесе своето тело до совршенство. Сепак многумина се сомневаат дека нејзиниот задник…

(Видео) – Премиера на новата песна на СеверинаМузика и филм
Видео запис

(Видео) – Премиера на новата песна на Северина

Четвртата по ред песна од новиот албум на Северина кој што е снимен во Лос Анџелес со мобилен телефон, Северина…

Минди Калинг одбива да го открие идентитетот на таткото на нејзиното бебеШоу бизнис и трач
Шокантно

Минди Калинг одбива да го открие идентитетот на таткото на нејзиното бебе

Актерката Минди Калинг од неодамна откри дека по прв пат ќе се оствари во улогата на мајка, но одбива дури…

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!Авто-мото
Врвно достигнување..

Ролс Ројс го најави новиот Фантом!

Ролс Ројс ја објави првата службена фотографија во пресрет на претставувањето на новиот Фантом кој својата премиера ќе ја има…

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!Спорт
Одлично засилување!

Матија Де Шиљо ќе носи дрес на Јувентус!

Јувентус денес и официјално го претстави своето најново засилување – од екипата на Милан пристигна Матија Де Шиљо. Дефанзивецот на…