Семејството на Федерер секогаш до него!Спорт
Прекрасно семејство!

Семејството на Федерер секогаш до него!

Рожер Федерер секогаш ќе се памети низ историјата како еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот, не само поради…

Раџон Рондо e новото засилување на Њу Орлеанс ПеликансСпорт
Oдличен избор!

Раџон Рондо e новото засилување на Њу Орлеанс Пеликанс

Раџон Рондо, кој во минатата сезона настапуваше во тимот на Чикаго Булс, во новата сезона ќе биде дел од екипата…

Ким повторно на тапет, овој пат за стилот на облекување на малата Норт!Шоу бизнис и трач
И не е толку лошо..

Ким повторно на тапет, овој пат за стилот на облекување на малата Норт!

Популарната Ким Кардашиан постојана мора да им се оправдува на обожавателите, а овој пат за стилот на Норт Вест.. Ријалити…

Бијонсе е најскапиот платен артист за минатата година!Шоу бизнис и трач
Заслужено!

Бијонсе е најскапиот платен артист за минатата година!

Billboard ја прогласи Бијонсе за најскапо платен артист за минатата година, благодарение на нејзиниот албум „Lemonade“, кој и донесе неверојатна заработка.…

Лили Џејмс наместо Мерил Стрип во „Mamma Mia“Музика и филм
Дали замената е соодветна?

Лили Џејмс наместо Мерил Стрип во „Mamma Mia“

По препознатливиот лик на Мерил Стрип во младите години, сега ред е на Лили Џејмс да премине во Пепелашка во…