Миранда Кер како принцеза на својата венчавкаЖивот
Венчавка

Миранда Кер како принцеза на својата венчавка

Супермоделот Миранда Кер изгледше како принцеза кога во Мај оваа година се венча со својот избраник Еван. Миранда и Еван…

Првата епизода на „Игра на тронови“ со гостинШоу бизнис и трач

Првата епизода на „Игра на тронови“ со гостин

Британскиот пејач Ед Ширан на социјалните мрежи постави фотографија од снимањето на серијата „Игра на тронови“. Ширан објави фотографија на…

Џенифер Лопез најмила приватен детектив да го прати своето момче Алекс РодригезШоу бизнис и трач
Шокантно

Џенифер Лопез најмила приватен детектив да го прати своето момче Алекс Родригез

Џенифер Лопез најверојатно најмила приватен детектив да го следи секој чекор на нејзиното момче Алекс Родригез. Пејачката одлучи да го…

(Видео) Пет најневеројатни спасувања на животниЗанимливости
Секоја чест. Браво.

(Видео) Пет најневеројатни спасувања на животни

Денес животните многу лесно паѓаат во невољи. Често сме сведоци како дивите животни наоѓаат на препрека на модерниот свет и…

Северина ги раздрма прилепчани!Шоу бизнис и трач
Настап за паметење!

Северина ги раздрма прилепчани!

Синоќа со настап на мега ѕвездата Северина, во Прилеп финишираше петнаесеттото јубилејно издание на фестивалот на скарата и пивото, “Пиво…

Супер Скопје – низа на настани летово во Скопје!Настани
Занимација за секој!

Супер Скопје – низа на настани летово во Скопје!

Ова лето, под мотото „Супер Скопје“, секој викенд на различни локации жителите и посетителите на главниот град ќе имаат можност…

Еко-акција и супер забава денеска во 18:30 часот во Мичурин!Настани
Oдиме!

Еко-акција и супер забава денеска во 18:30 часот во Мичурин!

Денеска, со почеток во 18:30 часот ќе се одржи голема еко-акција под мостот на железничката станица во населбата Мичурин. Освен…

Широките панталони, апсолутен хит оваа сезона!Мода и убавина

Широките панталони, апсолутен хит оваа сезона!

Тренд за оваа сезона се опуштените лесни широки панталони кои делуваат многу шик, во нив ќе делувате повитки, а ако…

Ирина Шајк, совршенство без мана и по породувањето!Шоу бизнис и трач
Совршена!

Ирина Шајк, совршенство без мана и по породувањето!

Една од најубавите жени на светот заслужено ја носи таа титула, a тоа постојано го докажува и со својот совршен…

Се заканува сончев факел на Земјата чии последици ќе бидат опасниЗанимливости
Страшно..

Се заканува сончев факел на Земјата чии последици ќе бидат опасни

Коронална експлозија се очекува да и се случи на Земјата кога светлоста на ѕвездите во моментот на оваа астрономска појава…