Лима заљубена во Хара ужива во Бодрум!Шоу бизнис и трач
Лима е заљубена!

Лима заљубена во Хара ужива во Бодрум!

До пред една недела ангелот Адријана Лима беше во Црна Гора, каде заедно со својот поранешен сопруг, Марко Јариќ, ги…

Која е Људмила Путин?Шоу бизнис и трач
Интересно..

Која е Људмила Путин?

Oд секогаш мистериозни биле нештата за  приватниот живот на еден од најмоќните луѓе на светот, претседателот на Русија, Владимир Путин,…

iPhone 8 ќе имa и 3Д ласери на камерата!Мобилни и технологија
Цела машинерија..

iPhone 8 ќе имa и 3Д ласери на камерата!

Според последните податоци, iPhone 8 ќе располага со 3Д сензори за скенирање на лицето наместо сензор за отпечатоци на прсти,…

Незаборавна журка вечерва во клуб Сектор 909Настани
Ние одиме на журка!

Незаборавна журка вечерва во клуб Сектор 909

 Денска, 14 Јули, во летниот ноќен клуб Сектор по повод 17 години од постењето на музичката продукциска куќа “Баланс” организаторите…

Оливие Жиру останува играч на АрсеналСпорт
Дали тие погрешиле?

Оливие Жиру останува играч на Арсенал

Според последните информации на англиските медиуми, Вест Хем повеќе не се заинтересирани за ангажман на напаѓачот на Арсенал, Оливие Жиру.…

Која е голата девојка што шета низ Германија? (ВИДЕО)Занимливости
Kако од мајка родена..

Која е голата девојка што шета низ Германија? (ВИДЕО)

Последните неколку денови на интернет  се појавија две хит видеа во кои во германскиот град Ерфурт една девојка се шета…

Шаховски сет инспириран од Војна на ѕвездитеМобилни и технологија
Брилијантно!

Шаховски сет инспириран од Војна на ѕвездите

S.T. Dupont, француск ексклузиен бренд создаде привлечен Star Wars шаховски сет, како би ги прославил 40-те години од оваа иконска…

Tambour Horizon, паметен часовник на Louis VuittonМобилни и технологија
Веќе го засакавме!

Tambour Horizon, паметен часовник на Louis Vuitton

Незаменливиот моден бренд Louis Vuitton конечно го претстави својот најнов производ – паметниот часовник Tambour Horizon. Уредот работи на Андроид…

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традицијаФото Стории
Галичка свадба 2017

Продолжува поддршката на Пивара Скопје за сочувување и афирмација на автентичната културна традиција

Пивара Скопје и нејзините брендови и оваа година, традиционално, се нераскинлив дел од најпознатата македонска свадба, која викендов по 44-ти…

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот светФото Стории
Безгрешна

Шпанската кралица во Лондон повторно го освои модниот свет

Кралски пар на Шпанија ја имаа својата прва официјална посета на Велика Британија. Кралицата Летиција и кралот Фелипе се сретнаа со…