Моден погодок, Џиџи Хадид и Зејн Малик заедно во „Вог“Мода и убавина
Перфектно!

Моден погодок, Џиџи Хадид и Зејн Малик заедно во „Вог“

Во августовското издание на „Вог“главна ѕвезда е 22-годишниот модел Џиџи Хадид кој сними фотосесија со своето момче Зејн Малик и со…

Kia Niro EV 2018Авто-мото
Eлеганција и моќност!

Kia Niro EV 2018

Кia ќе го додаде третиот модел во нивниот Niro лајн-ап наредната година во вид на комплетно електрична верзија. Додавањето на…

Лана дел Реј заедно со A$AP Rocky имаат нови песниМузика и филм
Веќе ги засакавме!

Лана дел Реј заедно со A$AP Rocky имаат нови песни

На 21 јули излегува најновиот албум на  Лана дел Реј каде се објавени две нови песни во соработка со A$AP…

Зошто е корисна боровинката?Здравје и Фитнес

Зошто е корисна боровинката?

Боровинката содржи антиоксиданси, особено флавоноиди, кои помагаат при заштита на телото од болести и здравствени ризици поврзани со стареењето.   Ова…

Јовиќ потпиша две години во Баерн!Спорт
Добро појачување!

Јовиќ потпиша две години во Баерн!

Стефан Јовиќ, досегашен плејмејкер на Црвена звезда, , потпишал двегодишен договор со минхенски Баерн, објави германскиот портал „Баскетбол“. Јовиќ имаше…

Радикални промени во Р.К. Вардар!Спорт
Дали ќе има и промени во составот?

Радикални промени во Р.К. Вардар!

По успехот на ракометниот клуб Вардар и неуспехот кој во квалификациите за пласман на Европското првенство го доживеа машката ракометна…

Џеј Ло ќе ви го запре здивот кога ќе ја видите гола во новиот спот!Музика и филм
WOW!

Џеј Ло ќе ви го запре здивот кога ќе ја видите гола во новиот спот!

Славната поп дива го блокирала интернетот со новиот спот за песната “Ni Tu Ni Yo”, откако се појавува целосно разголена.…

Колку би чинел новиот iPhone 7?Мобилни и технологија
Дали би го купиле?

Колку би чинел новиот iPhone 7?

Mоже да почнете да штедите бидејќи сппред гласините новиот паметен телефон на Apple на пазарот би требало да се појави…