Новото Ауди А8 ќе ве остави без здив!Авто-мото
Едноставно совршен..

Новото Ауди А8 ќе ве остави без здив!

Германскиот производител Ауди има тенденција да се трансформира во премиум дигитална автомобилска компанија, а новиот А8 кој што беше претставен…

И официјално, Ибрахимовиќ останува на „Олд Трафорд“Спорт
Очекуваме брз опоравак!

И официјално, Ибрахимовиќ останува на „Олд Трафорд“

Бројката која минатата сезона беше резервирана за Златан Ибрахимовиќ, сега ќе биде за Ромелу Лукаку кој е  новото засилување на…

Туристите разочарани, Малта без нејзиниот Азурен прозорец!Занимливости
Штета баш..

Туристите разочарани, Малта без нејзиниот Азурен прозорец!

Не престануваат негативните оценки на Trip Advisor од разочараните туристи коишто не слушнале дека прочуениот Азурен прозорец на Малта, некогашна…

Exit постави нов историски рекорд со максимални 215.000 посетителиЗанимливости
Браво Еxit!

Exit постави нов историски рекорд со максимални 215.000 посетители

EXIT 2017 постави нов рекорд на посетеност со историски максимум од 215.000 посетители и влезе во новата ера!  Овогодинешното издание…

Кој е најгледан музички спот на сите времиња?Музика и филм
Koj би рекол?

Кој е најгледан музички спот на сите времиња?

До неодамна најгледан музички спот на сите времиња беше добро познатиот “Gangam Style”а сега после долго време, тој е конечно…

Влатко Гроздановски ги бодри Вардарци во Малме!Спорт
Одлична поддршка!

Влатко Гроздановски ги бодри Вардарци во Малме!

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, вечерва ќе го одигра својот прв натпревар од второто квалификациско коло за групната фаза на Лигата…

Џорџ Клуни и неговата сопруга на вечера прв пат по раѓањето на близнаците!Шоу бизнис и трач
Заслужено!

Џорџ Клуни и неговата сопруга на вечера прв пат по раѓањето на близнаците!

Новопечените родители, Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал по месец дена посветеност само на децата Ела и Александар, решија да земат…

ASUS ZenFone 4 Max, моќен телефон со батерија од 5.000 mAhМобилни и технологија
Баш фино!

ASUS ZenFone 4 Max, моќен телефон со батерија од 5.000 mAh

Луксузно изработените и супер брзи телефони од високата класа секогаш се вистинско задоволство да се користат, но тоа важи само…

Лиам Пејн од групата One Direction со свој соло сингл!Музика и филм
Интересно хитче

Лиам Пејн од групата One Direction со свој соло сингл!

Откако Зајн Малик се оддели од групата,полека сите од момците од One Direction почнуваат сами да си градат кариери. Овој…

Адријана Лима со новото момче Метин Хара на одмор во ТурцијаФото Стории
Ќе биде интересно лето

Адријана Лима со новото момче Метин Хара на одмор во Турција

Убавата Адријана Лима по нејзиниот семеен одмор во Будва, ужива во вилата за одмор во Турција, заедно со новото момче турскиот писател…