Кој ја разочара Анџелина Џоли?Шоу бизнис и трач
Koj е виновникот?

Кој ја разочара Анџелина Џоли?

Пријателите на Анџелина Џоли велат дека деновиве е мошне разочарана, а нејзиното лошо расположение не се должи на романската на…

Хамес Родригез е дел од Баерн МинхенСпорт
Конечно!

Хамес Родригез е дел од Баерн Минхен

Тоа што медиумите го најавија вчера, денес доби официјална потврда – Хамес Родригез е нов играч на Баерн Минхен. Хамес беше…

Најдолгиот мост во светот од 55 км ќе биде во употреба до крај на 2017та година!Занимливости
Огромен е..

Најдолгиот мост во светот од 55 км ќе биде во употреба до крај на 2017та година!

После седум години, најдолгиот поморски мост на светот кој се протега на цели 55 километри меѓу Хонг Конг, Макао и…

(ВИДЕО) Русин заедно со своите пријателки – стриптизети им одржа лекција на банкарките како треба да се однесуваатЗанимливости
Откачени!

(ВИДЕО) Русин заедно со своите пријателки – стриптизети им одржа лекција на банкарките како треба да се однесуваат

Секој различно реагира кога е под стрес и нервозен,а честитите незадоволни клиенти во банка знаат да изреагираат и бурно, но…

Хрватите вовеле казни за непримерни туристи!Занимливости
Дали се согласувате?

Хрватите вовеле казни за непримерни туристи!

Хварскиот градоначалник, Рикардо Новак по неколку најави сега им објавил војна на неморалните туристи, па овој викенд на влезот во…

Џеј Ло повторно ги краде сите погледи, овој пат без гаќички!Шоу бизнис и трач
Привлечно..

Џеј Ло повторно ги краде сите погледи, овој пат без гаќички!

Преубавата 47-годишна латинозаводничка, Џенифер Лопез направила промоција за премиерата на својот нов спот, а една фотографија посебно ги заинтересирала нејзините…

Расте пазарот со паметни звучници, следни се Самсунг со нови изуми!Мобилни и технологија
Ние ќе си купиме сигурно...

Расте пазарот со паметни звучници, следни се Самсунг со нови изуми!

По Google, Amazon и Apple кои веќе претставија звучници со интегрирани паметни асистенти, наскоро на пазарот ќе се појави и…

Утре, во 21 часот започнува  фестивалот „Охридско лето“Настани
Настан кој вреди да се посети

Утре, во 21 часот започнува фестивалот „Охридско лето“

На отворената атрактивна сцена од Античкиот театар во Охрид, утревечер во 21 часот свечено ќе биде отворен фестивалот „Охридско лето“,…

Надал отпадна Милер петти сет славеше над ШпанецотСпорт
Легендарен натпревар

Надал отпадна Милер петти сет славеше над Шпанецот

Големиот Рафаел Надал е првото големо име кое доживеа елиминација на Вимблдон од Жил Милер која вчера во маратонски меч…

(ВИДЕО) Дани Димитровска со нов сингл и спот!Музика и филм
Позитивно изненадува

(ВИДЕО) Дани Димитровска со нов сингл и спот!

Поп-рок пејачката Дани Димтровска, во новото видео пее за раскажана приказната за Скопје во 1962 година,во која се искористени кадрите од документарецот на…