Д Фестивал 2017Настани
14.07-16.07

Д Фестивал 2017

♥ Д ФЕСТИВАЛ 2017 ♥ Единствениот летен open-air музички фестивал во Македонија годинава ќе се одржува од 14-ти до 16-ти…

„Деспасито“ го спаси Порторико од банкрот!Музика и филм
Музиката е света работа!

„Деспасито“ го спаси Порторико од банкрот!

Пред само два месеци гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, прогласи банкрот на земјата со идеја да го реструктуира долгот од…

Лео Меси ужива со сопругата на Карибите!Шоу бизнис и трач
Баш се среќни..

Лео Меси ужива со сопругата на Карибите!

Светскиот мега популарен фудбалер, Лео Меси, заедно со својата сопруга Антонела со која се венчаа на 30-ти јуни, уживаат во…

Фудбалерите на Вардар пристигнаа во МалмеСпорт
Им држиме среќа..

Фудбалерите на Вардар пристигнаа во Малме

Нашите вардарци пристигнаа во шведскиот град, Малме, каде утре го играат првиот натпревар од второто квалификациско коло од Лигата на…

Дали Тиему Бакајоко оди во Манчестер Јунајтед?Спорт
Добар трансфер..

Дали Тиему Бакајоко оди во Манчестер Јунајтед?

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, има намера на својот поранешен клуб Челзи да му „украде“ уште еден играч. Откако…

Екран со големина 18:9 е нов стандард кај смартфоните!Мобилни и технологија
Мобилен или таблет?

Екран со големина 18:9 е нов стандард кај смартфоните!

Оваа година светските брендови LG,а по нив и Samsung направија прилично голема промена во начинот на кој ги дизајнираат своите…