Лима одмара во Црна Гора!Шоу бизнис и трач
Веќе ни е комшика..

Лима одмара во Црна Гора!

Ангелот на „Викторија Сикрет“ веќе неколку дена е во Црна Гора, заедно со својот поранешен сопруг Марко Јариќ и нивните…

Харден со договор до 2023 во Хјустон!Спорт
Добар избор!

Харден со договор до 2023 во Хјустон!

Минатогодишниот кандидат за МВП, ќе остане во Хјустон до 2023 година и во наредните шест сезони ќе заработи 228 милиони…

Како изгледа новиот Moto G5S Plus?Мобилни и технологија
Што мислите вие?

Како изгледа новиот Moto G5S Plus?

Откако беше претставена специјалната верзија на Moto G5 Plus на почетокот на годината дури сега твитерџијата Evan Blass (@evleaks) сподели…

Google повторно ќе биде казнет!Занимливости
Треба повеќе да внимаваат..

Google повторно ќе биде казнет!

И покрај најголемата казна со која Европската Комисија го наложи= Google на крајот на јуни, на најголемиот онлајн пребарувач може…

Како гори Петроварадинската тврдина?Настани
Сигурно ќе биде јака журка!

Како гори Петроварадинската тврдина?

Четвртата вечер на фестивалот Егзит е резервирана за електронската музичка сцена каде светскиот познат хитмејкер Дјук Думонт има закажан настап…