Надал се надминува себеси!Спорт
Незапирлив!

Надал се надминува себеси!

Шпанскиот тенисер продолжува со фантастичната серија без загубен сет, откако и вчера оствари триумф проти Качаров кој немаше никакво решение…

6те минијатурни тетоважи на Кајли ЏенерШоу бизнис и трач
Слатки и мали.

6те минијатурни тетоважи на Кајли Џенер

Најголемиот трендсетер на денешницата е Кајли Џенер и кога таа носи нешто на себе, многу е веројатно дека уште следниот…

Ајфон не може да биде составуван во Америка!Мобилни и технологија
Кинезите знаат како..

Ајфон не може да биде составуван во Америка!

Oд секогаш во оние чаршиски логики е  дека Кинезите работат за рака ориз и не можеш да се тркаш со…

Кеша прави come back со новата песна „Praying“Музика и филм
Добр

Кеша прави come back со новата песна „Praying“

По цели четири години, Кеша одлучи да објави песна откако помина низ мачна битка на суд со нејзиниот продуцент Dr…

Тренди изглед со марама на плажа ( ВИДЕО )Мода и убавина
За убав изглед!

Тренди изглед со марама на плажа ( ВИДЕО )

Кога се подготвувате за на плажа, доволно ви е да понесете една помала и една поголема марама и да научите…