Бекам шокираше со изјавата: Сите деца ги бакнуваме во уста, освен БруклинШоу бизнис и трач
Шокантно

Бекам шокираше со изјавата: Сите деца ги бакнуваме во уста, освен Бруклин

Дејвид Бекам нападнат е на интернет, поради фотографијата која ја постираше на која во уста ја бакнува својата ќерка Харпер.…

Јадете го ова пред спиење и ослабете без макаЗдравје и Фитнес
Исхрана

Јадете го ова пред спиење и ослабете без мака

Многу луѓе имаат проблеми со вишокот на килограми, а многу од нив се трудат проблемот да го решат така што…

Оваа фотографија ќе ве натера да ја фрлите старата шминкаЖивот
Шокантно

Оваа фотографија ќе ве натера да ја фрлите старата шминка

Ако во чантата, несесерот или во бањата ја чувате старата шминка, после оваа фотографија ќе ја фрлите одма во корпата…

9 илустрации за сите девојки кои се во врска со високи момциЗанимливости
Интересни факти

9 илустрации за сите девојки кои се во врска со високи момци

За многу жени, високите мажи се многу привлечни. Не, тој не е личност на која и велиш да ти дофати…

Galaxy S8 V.S. Galaxy S8 ActiveМобилни и технологија
Што би избрале вие?

Galaxy S8 V.S. Galaxy S8 Active

По претставувањето на Galaxy S8, кое беше неодамна, добивме информација за нова верзија од уредот, позната како Galaxy S8 Active.…

Здрава скара за летните денови (ВИДЕО)Здравје и Фитнес
Ммм, вкусно!

Здрава скара за летните денови (ВИДЕО)

Скарата од лубеница не предизвикува чад, нема потреба од чистење, а истата изгледа многу интересно за сите нас и за…

Селин Дион гола за парискиот „Вог“Шоу бизнис и трач
Но, сепак не се гледа многу..

Селин Дион гола за парискиот „Вог“

Убаваата музичка легенда Селин Дион овој пат се сликаше целосно гола во нејзиниот гардеробер во период помеѓу две ревии за…

Новиот тренд на тетовирање го освои ИнстаграмЗанимливости
Интересно

Новиот тренд на тетовирање го освои Инстаграм

Белите тетоважи се релативно нов тренд и идеални се ако сакате тетоважа, а не сакате да бидат премногу забележани. Иако…

Роденденска забава на Диор во ПаризМода и убавина
Преубаво...

Роденденска забава на Диор во Париз

Својот 70ти роденден, модната куќа основана од францускиот креатор Кристијан Диор го прослави со колекција на висока мода и голема…

Хамес Родригез со ултиматум до Реал Мадрид!Спорт
Што ќе одлучи тимот?

Хамес Родригез со ултиматум до Реал Мадрид!

Моментално еден од најбараните фудбалери на Колумбија, Хамес Родригез, постави ултиматум до Реал Мадрид, а ќе видиме како управата на…