Совршени тетоважи за секој хороскоспки знакФото Стории
Занимливости

Совршени тетоважи за секој хороскоспки знак

Тетоважите се нешто што на телото ќе го носите засекогаш, така да треба добро да размислите што тие навистина претставуваат…

Човечкото тело од агол на дизајнерите и производителитеЗанимливости
Интересни факти

Човечкото тело од агол на дизајнерите и производителите

Некогаш мораме да се запрашаме како дизајнерите го гледааат човечкото тело. Туристичките автобуси очигледно се направени за хобити, смарт телефоните…

(Видео) Преслушајте ја новата песна на Жељко Јоксимовиќ – МилиметарМузика и филм
Нешто ново

(Видео) Преслушајте ја новата песна на Жељко Јоксимовиќ – Милиметар

Жељко Јоксимовиќ ја претстави новата песна Милиметар, за која тврди дека ќе биде вистински летен хит. Милиметар е песна која…

Ќерката на Бред Пит и Анџелина Џоли го менува полот?Шоу бизнис и трач
Екстра

Ќерката на Бред Пит и Анџелина Џоли го менува полот?

Шајло Џоли Пит, 11 годишната ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит, најверојатно во наредните години ќе го промени својот…

Јасмин Пети е успешна манекенка и мажЗанимливости
Интересно

Јасмин Пети е успешна манекенка и маж

Јасмин Пети денес е успешен светски модел, а најчесто работи на модни едиторијали и каталози. Никој не ни знае дека…

Despacito во преработка на Филип БожиновскиМузика и филм
Најдобар

Despacito во преработка на Филип Божиновски

Македонски претставник на Ѕвездите на Гранд, Филип Божиновски ја објави својата верзија на мега хитот Despacito. Покрај одличната вокална изведба,…

Стиви Рајан е пронајдена мртва!Музика и филм
R.I.P

Стиви Рајан е пронајдена мртва!

Американската глумица Стиви Рајан (33) е пронајдена мртва откако, како што информираат американските медиуми, извршила самоубиство. Полицијата во Лос Анџелес…

Импресивниот изглед на iPhone 8Мобилни и технологија
Кој не би го посакал?

Импресивниот изглед на iPhone 8

Се појавија првите фотографии од „макета“ од iPhone 8, која сега конкретно е наменета за производителите на футроли за смартфони. …

Роналдо критикуван дека е неписмен!Шоу бизнис и трач
Сите имаат лапсуси..

Роналдо критикуван дека е неписмен!

Кристијано Роналдо сакаше да ги импресионира своите фанови со неговиот добар изглед кога е разголен, но наместо тоа доби невкусни…

Eд Ширан се откажува од Твитер профилот!Шоу бизнис и трач
Баш е емотивен..

Eд Ширан се откажува од Твитер профилот!

Музичарот, Ед Ширан по неколку незгодни ситуации реши да се воздржи од постирањето на Twitter зошто повеќе не може да…