Маска за лице која заменува цел СПА третман!Мода и убавина
Вреди да пробаме..

Маска за лице која заменува цел СПА третман!

Kожата на лицето ви изгледа уморно, имате подочници, а немате доволно време за целосен третман ?!  Следнава маска за лице…

Бела Хадид во гламурозно издание во ВенецијаМода и убавина

Бела Хадид во гламурозно издание во Венеција

На спектакуларната забава на Bulgari во Венеција како специјална гостинка се појави Бела Хадид која заведуваше во црна креација од…

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)Занимливости
Дефинитивно крадат погледи..

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)

Во скоро секоја земја во светот преовладува демократијата и изедначените права на мажите и жените, но сепак во политичкиот свет…

„Galaxy Note 7“ повторно на пазарот!Мобилни и технологија
Дали би го купиле?

„Galaxy Note 7“ повторно на пазарот!

Откако минатата година „Galaxy Note 7“ беше повлечен од продажба поради безбедносни причини сега јужнокорејската компанија „Самсунг“ соопшти дека почнува…

На баскет во маало со Перо АнтиќСпорт
Oдиме да спортуваме!

На баскет во маало со Перо Антиќ

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ ќе добие признание за заслужен граѓанин од областа на спортот, a признанието ќе му го додели…