Погледнете ги 150.966 убиства во серијата Game of Thrones.Музика и филм
Wow

Погледнете ги 150.966 убиства во серијата Game of Thrones.

На 16 јули е најавена првата епизода од 7та сезона на популатната серија Game of thrones. За потсетување кои се…

Најдобрите фотографии направени со iPhone за 2017 годинаМобилни и технологија

Најдобрите фотографии направени со iPhone за 2017 година

Објавени се победниците на Натпреварот за фотографии направени со Ајфон за 2017 година. Целта на натпреварот е да покаже дека камерата…

Микел Никвист замина меѓу легендите!Музика и филм
R.I.P

Микел Никвист замина меѓу легендите!

По долгата и тешка борба со ракот на белите дробови, почина шведскиот актер Микел Никвист, на свои 56 години,најмногу познат…

Вечерва во Битола „Забрањено пушење”Настани
Битолчани ќе имаат убава забава..

Вечерва во Битола „Забрањено пушење”

Вечерва, на Битола на Широк сокак, во 21 часот ќе настапат  култните „Забрањено пушење” . Настап ќе имаат и македонскиот реге…

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)#Убав живот
Вистински луксуз

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)

Откако славната пејачка Бијонсе на свет ги донесе близначињата, таа со нејзиниот сопруг Џеј Зи ќе одмараат и ќе го…

Меланија Трамп во креација на Емилио ПучиМода и убавина
Taa изгледа спектакуларно..

Меланија Трамп во креација на Емилио Пучи

Меланија Трамп ги краде сите погледи каде и да се појави, а така и на пречекот на индискиот премиер Нарендра…

Саудиски милионер го освои срцето на Ријана!Шоу бизнис и трач
Тие изгледаат заљубено..

Саудиски милионер го освои срцето на Ријана!

По напорната работа овој период поп дивата Ријана е забележана во друштво на згодно момче, со кое уживаат во базен,…

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?Здравје и Фитнес
Твоето тело

Зошто побрзо се дебелееме после 30тите години?

Го знаете ли она чуство кога ќе ги преминете 30тите години и почнувате да се дебелеете околу струкот? Не, не…

Овој брачен пар ја одбележува секоја годишнина од бракот со посвојување на кучињаЗанимливости
Браво

Овој брачен пар ја одбележува секоја годишнина од бракот со посвојување на кучиња

Поголемиот дел од сопружниците својата годишнина од бракот ја прославуваат со одење на вечера во некој отмен ресторан, но традицијата…

Која е вистинската намена на спинерот?Занимливости
Теорија на завера?

Која е вистинската намена на спинерот?

И конечно почнаа теориите на заговор за вистинската намена на спинерот за кој полуде светот. Играчката дизајнирана уште во 90-тите и…