Рики Мартин го повика Флориан во бекстејџШоу бизнис и трач
Фраери

Рики Мартин го повика Флориан во бекстејџ

Флориан Мунтеану привлече внимание со појавувањето во спотот на Светлана Цеца Ражнатовиќ. На неговото тело и шам не одолеа ни…

Карли Клос открива – Ми рекоа дека сум предебела и преслаба во ист денШоу бизнис и трач
Браво

Карли Клос открива – Ми рекоа дека сум предебела и преслаба во ист ден

Супермоделот Карли Клос од неодамна на Меѓународниот фестивал на креативноста одржан во Кан зборуваше за некои непријатни работи со кои…

Нов моден тренд на шминкањеМода и убавина
Интересно

Нов моден тренд на шминкање

Многубројни шминкери и блогери одлучија да додадат сосема неочекуван детал во рутината на шминкање. Инстаграм е место на кое се…

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возатФото Стории
Урбан живот

Еве кои автомобили ѕвездите сакаат да ги возат

Ѕвездите обожаваат скапи работи кои радо ги покажуваат во јавност. До сега многу пати го покажаа тоа, но тоа што…

Џиџи Хадид воведе нов моден трендШоу бизнис и трач
Моден тренд

Џиџи Хадид воведе нов моден тренд

Џиџи Хадид сака да комбинира невообичаени парчиња облека, но последниот моден тренд кој го покажа е одличен за сите оние…

Најблиските на Клои Кардашијан и приредија роденденско изненадувањеШоу бизнис и трач
Роденденско изненадување

Најблиските на Клои Кардашијан и приредија роденденско изненадување

Семејството, пријателите и нејзиното момче вчера во еден ресторан во Лос Анџелес и направија роденденско изненадување на Клои Кардашијан. Клои…

Шпанските кошаркарки се новите европски шампиониСпорт
Шпанците се секогаш број 1.

Шпанските кошаркарки се новите европски шампиони

Кошаркарките на Шпанија заслужено ја освоија европската титула и е е новиот европски шампион. Тие во финалето на Европското првенство…

Како Хари Потер го промени светот на младите?Занимливости
Дали вие сте прочитале некоја книга?

Како Хари Потер го промени светот на младите?

Голем пресврт во издавачката индустрија во Англија се случи точно пред две децении кога беше објавена книгата за малиот волшебник…

Која е жената по која Бред Пит лудува?Шоу бизнис и трач
Убав пар, зар не?

Која е жената по која Бред Пит лудува?

Минатиот викенд се одржа фестивалот „Гластонбери“ каде присуство имаа многу личности од шоу бизнисот, но оној кој предизвика посебно внимание…

Нови роаминг цени од 1 Јули!Мобилни и технологија
Kорисна информација!

Нови роаминг цени од 1 Јули!

Од 1 јули Македонците ќе зборуваат поевтино  кога патуваат во Србија, Босна  и Херцеговина и Црна Гора, кога стапува на…