Металург по осми пат во Лигата на ШампионитеСпорт
Македонија е спортска држава!

Металург по осми пат во Лигата на Шампионите

Македонија и оваа сезона ќе има два претставници во најелитното ракометно европско натпреварување, Лигата на Шампионите.Денес стигна и официјална потврда…

Дејвид Бекам ужива во времето поминато со своите децаШоу бизнис и трач
Големо браво!

Дејвид Бекам ужива во времето поминато со своите деца

На Дејвид Бекам не му се потребни посебни празници и прилики за да помине квалитетно време со своите деца. Изминатиов…

Стилски двобој во црвен фустан на Валентино, кому му стои поубаво ?Мода и убавина
Според нас двете се преубави

Стилски двобој во црвен фустан на Валентино, кому му стои поубаво ?

Најновата модна колекција на Валентино го привлече вниманието на сите, а еден од нивните модели, интересен црвен фустан во изминатиот…

Овошја со помалку шеќери во нив!Здравје и Фитнес
Ние обожаваме овошје

Овошја со помалку шеќери во нив!

Секој еден од нас ги знае придобивките од овошјето, меѓутоа тоа може да биде полно со природни шеќери кои може…

Кога мажите би имале менструален циклус, тоа би изгледало вакаЗанимливости
Смешно

Кога мажите би имале менструален циклус, тоа би изгледало вака

Жените во циклус се вистински кошмар за мажите, но сигурно сте се запрашале како ова би изгледало кога мажите тоа…

Ѕвезди кои си го сменија физичкиот изглед за улогиФото Стории
Секси

Ѕвезди кои си го сменија физичкиот изглед за улоги

Кој не сака да погледне филм во кој актерите се физички спремни, со неверојатни мускули, и ја покажуваат својата сила…

Ја обвинија дека стомачните мускули и се фотошопирани, а таа вака одговориШоу бизнис и трач
Екстра

Ја обвинија дека стомачните мускули и се фотошопирани, а таа вака одговори

Кога пред два дена се пофали со неверојатните стомачни мускули, Џенифер Лопез не ни замислуваше дека ќе се најде на…

Во сериите и филмовите глумеа браќа и сестри, а во вистиснкиот живот беа паровиФото Стории
Парови

Во сериите и филмовите глумеа браќа и сестри, а во вистиснкиот живот беа парови

Иако во сериите и филмовите глумеа браќа и сестри, во вистинскиот живот беа и повеќе од колеги и пријатели. Не…

Деми Ловато го запали интернетот со две секси фотографииШоу бизнис и трач
Слики

Деми Ловато го запали интернетот со две секси фотографии

Деми Ловато е свесна за тоа дека изгледа совршено, па сакаше со фановите да ги сподели сексипилните моменти. Деми моментално…

Среќата на горилата Зола ќе ви го разубави денотЗанимливости
Пресреќна

Среќата на горилата Зола ќе ви го разубави денот

Горила во Зоолошката градина во Далас добила базен да се разлади и тоа многу ја израдувало. Чуваркта Ешли Ор ја…