Шенон Доерти ја доби биткта со ракот !Шоу бизнис и трач
Нас ни е мило за нејзе..

Шенон Доерти ја доби биткта со ракот !

По долга и напорна битка, актерката Шенон Доерти пред неколку недели откако објави дека ракот се повлекол и ја покажа својата…

Какви модели на костими за капење да одбереме според обликот на телото ?Занимливости
Kаков ќе изберете вие ?

Какви модели на костими за капење да одбереме според обликот на телото ?

И кога доаѓа омилениот дел од годинита, жените повторно имаат дилема.Како да изгледате најдобро во најпосакуваното летно парче на секоја…

Погледнете го луксузниот дом на Одри ХепбернЗанимливости
Преубав ентериер..

Погледнете го луксузниот дом на Одри Хепберн

За едно цело богатство, односно 14 милиони долари е објавен на продажба имотот на преубавата Одри Хепберн во Лос Анџелес.…

Артистите со љубов за ЛондонМузика и филм
Големо браво за хуманите пејачи

Артистите со љубов за Лондон

50 музичари, меѓу кои и славни ѕвезди како Рита Ора, Роби Вилијамс, Џон Њуман, Лиам Пејн и Џеси Џеј учествуваа…

Bad Copy во Aqua Park ПробиштипНастани
24.06

Bad Copy во Aqua Park Пробиштип

Летото не би било исполнето ако недостасува забавата! Аква Парк Пробиштип мисли на позитивната енергија, лудориите и незаборавните случки. Забавата…

Шанаја Твејн со нова музичка песна !Музика и филм
Одличен come back !

Шанаја Твејн со нова музичка песна !

Шанаја Твејн се враќа со нова музика од 2012 година. Нејзината прва песна „Life’s About to Get Good“ е песна…

Порака од големиот Фиго: Никој не е незаменлив, па ниту Роналдо!Спорт

Порака од големиот Фиго: Никој не е незаменлив, па ниту Роналдо!

Сонародникот на Кристијано Роналдо, и некогаш играч на двата најголеми шпански клубови смета дека Реал може да се снајде при…

Клаудија Џордан со минијатурни купаќиФото Стории
Секси

Клаудија Џордан со минијатурни купаќи

Додека се бањала во водата, Клаудија Џордан во купаќи приредила вистинско шоу за паметење. Манекенкада Клаудиј, позната по учествата во…

Џорџ Клуни и Ранде Гербер склучија договор вреден милијарда долариШоу бизнис и трач
Браво

Џорџ Клуни и Ранде Гербер склучија договор вреден милијарда долари

Џорџ Клуни и Ранде Гербер (сопругот на Синди Крафорд) имаат многу причини за славење бидејќи најдобрите пријатели склучија договор вреден…

Првите промо фотографии од јунаците од серијата The Assassination of Gianni VersaceФото Стории
Серија

Првите промо фотографии од јунаците од серијата The Assassination of Gianni Versace

Фановите со нетрпение ја очекуваат премиерата на втората сезона на American Crime Story, која ќе ја раскажува приказната за убиството…