20 години живее на пуст островЗанимливости

20 години живее на пуст остров

Поранешниот мултимилионер својот луксузен имот заминал на пуст остров, кој е негова оаза веќе 20 години, пренесува Дејли Мејл. Дејвид…

4 секојдневни навики за појава на брчкиМода и убавина
Нега на лицето

4 секојдневни навики за појава на брчки

Веќе после 30тите години поголемиот дел од жените почнуваат да размислуваат за методите за нега на кожата како би ги…

(Видео) Дали песната Песингер би била поголем хит доколку би била отпеана во дует?Музика и филм
Дует

(Видео) Дали песната Песингер би била поголем хит доколку би била отпеана во дует?

Бритни Спирс пред 3 години го издаде својот албум Бритни Џин на која се најде и песната Песингер, која никогаш…

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен животЗдравје и Фитнес
Дефинитивно одиме !

#ПочниСоВодно, нов настан за здрав и среќен живот

Eден нов вид на афтерворк, ем здрави, ем среќни, секој четврток на Водно ! Овој четврток ќе имаме поинаков афтерворк,…

Погледнете ги “првите фотографии” на близнаците на Бијонсе и Џеј ЗиЗанимливости
Смешно

Погледнете ги “првите фотографии” на близнаците на Бијонсе и Џеј Зи

Џими Кимел во вчерашната епизода ги покажа “првите фотографии” на блзинаците на Бијонсе и Џеј Зи.  Преку нашите извори успееавме…

Анџелина Џоли ја посети Кенија за Денот на бегалцитеШоу бизнис и трач
Браво за Џоли

Анџелина Џоли ја посети Кенија за Денот на бегалците

Неуморната и хуманата Анџелина Џоли ја посети Кенија по повод Светскиот ден на бегалците. Во улога на aмбасадор на канцеларијата…

Урнебесна шега на Џими Кимел за Денот на татковцитеЗанимливости
Интересно

Урнебесна шега на Џими Кимел за Денот на татковците

Водителот Џими Кимел во чест на денот на татковиците им постави на гледачите нов предизвик. Ќерките и синовите на своите…

Луна Џогани во новиот спот на Огњен АмиџиќМузика и филм
Премиера

Луна Џогани во новиот спот на Огњен Амиџиќ

После долго отсуство од музичката сцена, Огњен Амиџиќ го претстави новиот летен хит „Превара“, а главната улога во спотот ја…

Новата девојка на славниот пејач Робин Тик има 22 години!Шоу бизнис и трач
Совршена за Тики

Новата девојка на славниот пејач Робин Тик има 22 години!

Шетање низ светот по прекрасни локации, добар стајлинг со секси затегнато тело – на Робин Тик може да му позавиди…

25 годишниот Хамес не сака во Реал !Спорт
Mилан или Манчестер Јунајтед ?

25 годишниот Хамес не сака во Реал !

Хамес Родригез е на излезна врата од „Сантиаго Бернабеу“ бидејќи не е во плановите на Зинедин Зидан за следната сезона.…