(Видео) Едно бикини на 16 различни начиниМода и убавина

(Видео) Едно бикини на 16 различни начини

Со обзир дека се ближи летото, решивме да најдеме дури 16 различни начини кои може да носите едни бикини. Иако…

10 најбарани тури во светот#Убав живот
Прекрасни места

10 најбарани тури во светот

Познатиот сајт за патувања TripAdvisor ја објави листата на најпосакуваните тури и атракции во светот. Интересно е што римските знаменитости…

Ова се добитниците на iHeartRadio Much Music наградиМузика и филм
Заслужени

Ова се добитниците на iHeartRadio Much Music награди

На доделувањето на iHeartRadio Much Music награди по бројот на номинации доминираа Дрејк и Ријана. Доделувањето го водеа Алисија Кер…

Овој пар потрошил 6,4 милиони долари за свадбаШоу бизнис и трач
Како во бајка

Овој пар потрошил 6,4 милиони долари за свадба

Целиот свет овој викенд го обиколија фотографиите од венчавката на годината, која чини 6,4 милиони долари. Повод за овој голем…

Бидејќи го преспал нивното излегување, девојката на овој начин му се одмаздила на своето момчеЗанимливости
Така му треба!

Бидејќи го преспал нивното излегување, девојката на овој начин му се одмаздила на своето момче

Се што сакала Натали Вивер е неделното попладне да го помине со своето момче Стивен Хал. Меѓутоа, Стивен во сабота…

7 лоши навики за кои мислиме дека се добриЖивот

7 лоши навики за кои мислиме дека се добри

Сите знаеме дека алкохолот и цигарите во голема количина се лоши за нас, а здравата исхрана и активниот живот добри.…