Дали јавноста добива нов музички пар ?Шоу бизнис и трач
Баш се слатки

Дали јавноста добива нов музички пар ?

Дали се само шпекулации или има некоја вистина за новиот музички пар – Дуа Липа и Мартин Гарикс  ?! 21-годишната…

Големиот Роналдо затајувал данокСпорт
Дали е сепак невин ?

Големиот Роналдо затајувал данок

Кристиано Роналдо ќе се појави пред суд за да докаже дека е невин по обвинувањето за затајување данок, а медиумите…

Брокула – природен лек против дијабетисЗдравје и Фитнес
Ние уживаме во брокулата, а вие ?

Брокула – природен лек против дијабетис

Oд секогаш се знаеле благодетите на брокулата,а сега според најновата студија, брокулата содржи состојка која може да им помогне на…

Погледнете го трејлерот за „Pitch Perfect 3“Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Погледнете го трејлерот за „Pitch Perfect 3“

Откачената режисерка на филмот „Pitch Perfect 3“ овој пат реши да направи малку поразличен трејлер од оние традиционалните. Имено, освен…

Крис Браун во документарец објасни зашто ја претепал РијанаШоу бизнис и трач
Дали е ова доволно објаснување ?

Крис Браун во документарец објасни зашто ја претепал Ријана

Целата светска јавност го осуди американскиот рапер Крис Браун кој ја претепа тогашната девојка. Овие денови тој снимаше документарец во…

Кејт Винслет воодушеви со одговорот за можната соработка со Леонардо ДиКаприоШоу бизнис и трач
Филм

Кејт Винслет воодушеви со одговорот за можната соработка со Леонардо ДиКаприо

Кога ќе се спомнат Кејт Винслет и Леонардо ДиКаприо, уште колку многу филмови да снимат, нас секогаш прва асоцијација на…

Купете личен спинер на Ким Кардашијан за само 15 долариЗанимливости
Тренд

Купете личен спинер на Ким Кардашијан за само 15 долари

Спинерите станаа апсолутен хит оваа година, па така на сите страни можеме да видиме деца кои ги вртат во рацете,…

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичкаМода и убавина
Мода

Испробајте го трикот за виткана коса со помош на маичка

Бујната виткана коса веќе неколку сезони е апсолутен хит кај жените. Оваа женствена романтична фризура е идеално решение за сите…

Животот на една жена во 8 забавни илустрацииЖивот
Интересно

Животот на една жена во 8 забавни илустрации

Да се биде жена не е воопшто лесно, но и те како е забавно. Сесили Дормеу во серија од забавни…

Вака изгледа Софија Вергара без шминкаШоу бизнис и трач
Секогаш убава

Вака изгледа Софија Вергара без шминка

Софија Вергара се смета за една од најубавите жени во светот. Додека на црвениот тепих не воодушевува со совршенство, еве…