Вежби за затегнување и обликување на задникотЗдравје и Фитнес

Вежби за затегнување и обликување на задникот

Ако секој ден одвоите време за вежбање, веќе за еден месец  ќе воочите значајни резулати во затегнатоста и изгледот на…

10 фитнес девојки кои вреди да ги следите на ИнстаграмЗдравје и Фитнес

10 фитнес девојки кои вреди да ги следите на Инстаграм

Од балерини до јога-инструкторки, овие девојки се вистинска фитнес-инспирација и со своите презгодни тела ќе ве натераат да го засакате…

Суплементи – Какви додатоци треба да користите и кога?Здравје и Фитнес

Суплементи – Какви додатоци треба да користите и кога?

  Познавањето на додатоците, односно суплементите е многу важно за да го извлечете максимумот од вашите вложени пари во истите,…

Boys VS Girls ( ВИДЕО )Занимливости
Се согласуваме

Boys VS Girls ( ВИДЕО )

Oд секогаш се зборувало за разликите помеѓу машкиот начин на водење на животот, наспроти оној на девојките.. А дефинитивно мора…

Дивата Ријана доминира во  „Wild Thoughts“Музика и филм
Ријана е правиот избор..

Дивата Ријана доминира во „Wild Thoughts“

Кој ако не Ријана ? Преубавата поп дива е ѕвездата во спотот за забавната песна „Wild Thoughts“. Славната пејачка танцува…

Совети за согорување масти и забрзување на метаболизмотЗдравје и Фитнес

Совети за согорување масти и забрзување на метаболизмот

Ако се обидувате да симнете некој килограм и да си ја подобрите формата, она што го јадете е од витално…

Џеј Ло го сонча задникот на француската ривиера заедно со својот љубенШоу бизнис и трач
Знаат да го живеат животот

Џеј Ло го сонча задникот на француската ривиера заедно со својот љубен

Џенифер Лопез и Алекс Родригез решија да се одморат од се и ја одведоа својата љубов во Франција. Славниот пар…

Како правилно да ги изведувате вежбите за стомачни мускулиЗдравје и Фитнес

Како правилно да ги изведувате вежбите за стомачни мускули

Сите посакуваат да ги покажат стомачните мускули на плажа за време на летото, но сепак малкумина ги вежбаат стомачните, а…

Преубави летни креации на Лиза Мари ФернандесМода и убавина
Ммм, преубави креации

Преубави летни креации на Лиза Мари Фернандес

Лиза Мари Фернандес, позната дизајнерка и стилистка од Њујорк неодамна ја лансираше својата нова линија со модели за на одмор.…

Тренинг за гради : Кои се најефикасните вежби за градите?Здравје и Фитнес

Тренинг за гради : Кои се најефикасните вежби за градите?

Се прашувате кои вежби се најдобри за развивање на вашите градни мускули? Ви ги издвојувам моите топ 5 кои можете…