11-минутен тренинг за тело како Кендал ЏенерЗдравје и Фитнес

11-минутен тренинг за тело како Кендал Џенер

Кендал Џенер со своето затегнато и витко тело спаѓа во убавици со најдобра градба во Холивуд. Летото се ближи и…

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото полоАвто-мото
Вреди за парите

(ФОТО+ВИДЕО) Фолксваген го претстави новото поло

 (Volksvagen Polo) гопрестави сосема новото поло од шестата генерација на моделот која сега е поголема, технолошки понапредна и поефикасна во…

Војвотката Кетрин преубава во розово со семејството за роденденот на кралицатаФото Стории

Војвотката Кетрин преубава во розово со семејството за роденденот на кралицата

Британското кралско семејство од балконот на својот дом, Бакингемската палата ја набљудуваше прославата по повод роденденот на кралицата Елизабета. Војвотката…

Марко Асенсио е петтиот играч со хет-трик на ЕП до 21 годинаСпорт
Секоја чест!

Марко Асенсио е петтиот играч со хет-трик на ЕП до 21 година

Во победата над нашиот национален тим, најкорисниот играч за Шпанија беше Марко Асенсио кој се придужи во елитен клуб на…