Google продал 1 милион Pixel паметни телефониМобилни и технологија
Дали е ова вистина?

Google продал 1 милион Pixel паметни телефони

Google најверојатно продал повеќе од милион Pixel единици, барем ако се верува на податоците од Play Store. На Play Store…

Hollywood Medium With Tyler Henry ја поврза Клои Кардашијан со татко иШоу бизнис и трач
Видео

Hollywood Medium With Tyler Henry ја поврза Клои Кардашијан со татко и

Клои Кардашијан беше гостинка во емисијата Hollywood Medium With Tyler Henry. 32-годишната реалити ѕвезда донесе плишана играчка која била од…

Леонардо, Орландо и Тоби заедно на прошеткаШоу бизнис и трач
Одлична екипа

Леонардо, Орландо и Тоби заедно на прошетка

Леонардо ДиКаприо, Орландо Блум и Тоби Магур прошетаа заедно низ улиоците на Њу Јорк. Папараците ги приметија тројцата глумци во…

Ова е значењето на новата тетоважа на Џастин БиберШоу бизнис и трач
Ништо посебно

Ова е значењето на новата тетоважа на Џастин Бибер

Џастин Бибер е познат како обожавател на тетоважи, а во изминативе години највеќе тетоважи направи на горниот дел од телото.…

Мајли и Џими одржаа мини концерт во метро (Видео)Шоу бизнис и трач
Браво

Мајли и Џими одржаа мини концерт во метро (Видео)

Патниците на подземната железница во Њу Јорк присуствуваа на настап на Мајли Сајрус, а не беа свесни за тоа. Мајли…

( ВИДЕО ) Пијан дечко додава гориво, но си го заборавил автомобилотЖивот
Што ли го натерало на ова ?

( ВИДЕО ) Пијан дечко додава гориво, но си го заборавил автомобилот

Некогаш непредвидливо работите ќе искочат од контрола. Кога чашката веќе ја има својата примарна улога и  не е крив човеков…

Што и е на Гвинет Палтроу?Музика и филм
Чудно од нејзина страна

Што и е на Гвинет Палтроу?

Гвинет Палтроу никогаш не била срамежлива ѕвезда, впрочем таа ужива во вниманието. Кога и да се појави пред фоторепортерите грчевито…

Какво изненадување направи Ким за родендeнот на Норт Вест ?Шоу бизнис и трач
Среќен роденден Норт !

Какво изненадување направи Ким за родендeнот на Норт Вест ?

Крушката под круша паѓа, а таа е толку слатка и симпатична ! Денес Норт Вест полни четири години, а Ким…

Кој ќе биде новиот голман на Милан ?Спорт
Имате ли вие свој фаворит ?

Кој ќе биде новиот голман на Милан ?

Никој не го очекуваше ова од Донарума ! Eден ден после шокот кој што го доживеа со Џанлуиџи Донарума, раководството…

Пресмешно, доаѓа Daddy’s Home 2Музика и филм
Ние веќе сме спремни за втората сезона

Пресмешно, доаѓа Daddy’s Home 2

Погледнете какво фантастично продолжение доаѓа! Една од подобрите комедии, односно филмот Daddy’s Home имавме можност да ги погледнеме во 2015-та.…