Што е Бамби поза и зошто жените се луди за неа?Занимливости
Тренд

Што е Бамби поза и зошто жените се луди за неа?

Новиот тренд во позирање кој ги полуди многу девојки е наречен”Бамби поза” Оваа поза инспирирана е од Бамби, најпознатата срна…

Најголемиот 4К телевизор чини повеќе од вашата куќаМобилни и технологија
Предобар

Најголемиот 4К телевизор чини повеќе од вашата куќа

Телевизорот C Seed 262 со 4К резолуција, претставува најголемиот и најскапиот телевизор на светот во моментов.   Овој телевизор со…

(Видео) Жената со најголеми гради во Европа, сега сака најголем задникЖивот
Бизарно

(Видео) Жената со најголеми гради во Европа, сега сака најголем задник

Мартина Биг позната е како жена со најголеми гради во Европа, а од неодамна ги посети Соединетите Американски Држави со…

Најчудните парчиња облека што може да се видатМода и убавина

Најчудните парчиња облека што може да се видат

Во 2017 година кога е модата во прашање се нагледавме сешто, па ги издвоивме најчудните парчиња облека кои навистина се…

Џесика Честен замолува да не се објавуваат фотографии од нејзината венчавкаШоу бизнис и трач
Венчавка

Џесика Честен замолува да не се објавуваат фотографии од нејзината венчавка

Актерката Џесика Честен се венча со италијанскиот моден стручњак Џиан Лука Паси де Препосулом на неговиот имот. Некој од гостите…

Интернетот гори поради фактот дека Бијонсе моментално се пораѓаШоу бизнис и трач
Бебе

Интернетот гори поради фактот дека Бијонсе моментално се пораѓа

Откако се разгласи веста дека рнб дивата Бијонсе се порадува, цел интернет зборува само за тоа. Новинарските екипи се собраа…

Сава Осигурување со Филмови под ведро небо секоја сабота во Градскиот паркНастани
Одлично

Сава Осигурување со Филмови под ведро небо секоја сабота во Градскиот парк

Од 17 јуни до 5 август долгите скопски летни ноќи, секоја сабота, ќе можете да ги поминете во Градскиот парк…

Несекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на СкопјеНастани

Несекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на Скопје

Остануваат уште само два дена до крајот на една однајнесекојдневните кулинарски манифестации која што ja воодушеви јавноста. Имено, „Деновите на…

Што ни претстави AUDI овој пат ?Авто-мото
Преубаво и моќно

Што ни претстави AUDI овој пат ?

Audi ни го претстави најбрзиот кабриолет од нивната класа. Тие најавија дека компанијата веќе прифаќа барања за купување на суперспортскиот…

Нови трансфери и засилувања во Реал МадридСпорт
Кои се новите промени во Реал Мадрид ?

Нови трансфери и засилувања во Реал Мадрид

Реал продава за големи пари, а ова лето се очекува голема заработка. Mадридскиот клуб е стереотипен клуб кој создава тим со…