Северина го изгуби старателството?Шоу бизнис и трач
Цели 200 дена таа ќе биде разделена од својот син

Северина го изгуби старателството?

Пред еден месец се одржа судско рочиште од кое Милан Поповиќ излезе насмеан, додека пак Северина не се појави во…

Аријана Гранде и Џон Леџенд со спот за “Убавицата и ѕверот”!Музика и филм
Преубава е нели?

Аријана Гранде и Џон Леџенд со спот за “Убавицата и ѕверот”!

Компанијата Дизни го објави видеозаписот за дуетот на Аријана Гранде и Џон Леџенд, кој го направија за саундтракот на филмуваната…

Летни музички фестивали во ЕвропаМузика и филм
Ние не можеме да се одлучиме на кој да одиме..

Летни музички фестивали во Европа

Илјадници луѓе во текот на летото патуваат низ Европа, следејќи ги звуците на музиката. Без оглед дали е тоа хеви…

Поради геј сцена бараат забрана за Убавицата и ЅверотМузика и филм
Контроверзија околу една сцена?

Поради геј сцена бараат забрана за Убавицата и Ѕверот

Се очекува во филмот, чија премиера претстои во втората половина на март, гледачите да го видат “првиот геј момент” во…

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!Музика и филм

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!

На голема радост на обожавателите, Лорди по долгата пауза се враќа на сцената! Пејачката од Нов Зеланд го објави својот…

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”Музика и филм

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”

Доцна синоќа за време на шоуто на водителот Џими Кимел, актерот Крис Прат реши да ја изненади публиката со нешто…

Kaков роденден и приредија на Адриана Лима ?Мода и убавина
Нејзините ќерки се многу иновативни..

Kaков роденден и приредија на Адриана Лима ?

Адријана Лима доби прекрасно роденденско изненадување од своите ќерки. 36-годишниот ангел на Victoria’s Secret сподели видеа од прославата со најблиските.…

Кои се најплатените славни личности ?Шоу бизнис и трач
Што ли ќе им прават на парите ?

Кои се најплатените славни личности ?

Тејлор Свифт минатата година ја предводеше армијата со најплатени славни личности според Forbes. Оваа година таа чест му припадна на…

Instagram vs. РеалностЖивот
Дефинитивно има огромна разлика

Instagram vs. Реалност

Колку пати сме пробале и ние да направиме совршена фотографија, но ретко успеваме во тоа ? Совршените фотографии од згодни…

Oбјавен првиот трејлер за краткото продолжение на „Frozen“Музика и филм
Во исчекување

Oбјавен првиот трејлер за краткото продолжение на „Frozen“

Екипата која стои зад „Frozen“, го објави првиот трејлер за новото продолжение на дизниевиот хит. „Olaf’s Frozen Adventure“ го става…